درمان قرمزی پوست صورت (روزاسه) با لیزر

راه-های-طبیعی-برای-اینکه-پوست-سفیدی-داشته-باشید2

درمان قرمزی پوست


بزرگ شدن شریانهای پوستی و قرمزی بیش ار حد صورت میتواند ژنتیکی و یا نتیجه شرایطی نظیر روزاسه باشد. همانطور که سن بالا میرود، کلاژن های ما از بین رفته و رگ ها آشکارتر میشوند. و این باعث میشود که افراد در عکس هایشان سرخ و «آفتاب سوخته» به نظر رسیده و صورت قرمز تری داشته باشند. بعضی از افراد حتی در صورت عدم درمان قرمزی پوست به الکلی بودن متهم میشوند.  

کلینیک زیبایی دکتر طرزی به درمان رگ های خونی سطحی یا عمیق تری که معمولاَ به دلایل دائمی تر سرخی پوست مربوط است، خواهد پرداخت.  مادامی که رگ های کوچک قابل رؤیت باشند، کلینیک زیبایی دکتر طرزی قادر است آنها را درمان کرده و در نهایت سرخی پوست شما را بهبود بخشد.انواع سرخی صورت که توسط ما درمان میشوند عبارت اند از روزاسه و مواردی که ناشی از پیری و آفتاب سوختگی هستند. در نتیجه باید به درمان آفتاب سوختگی و پوست پرداخت. 

آفتاب‌ سوختگی اصطلاح پرکاربردی است که در واقع منظور از آن آسیبی است که بر اثر تابش اشعه ماوراءبنفش در پوست ایجاد می‌شود. آفتاب‌ سوختگی‌های خفیف، تنها موجب سرخ شدن پوست می‌شود، اما آفتاب‌ سوختگی‌های شدید‌تر موجب ضایعات پوستی شدید‌تر و تاول زدن پوست می‌شود.
 

هنر ما در کلینیک دکتر طرزی، ترکیبی منحصر به فرد از لیزرها، پرتو پالس و موج شریانی است. از آنجایی که تنها کلینیک دکتر طرزی، لیزر واسکولار ۵۳۲ ورسا پالس را ارائه میدهد، میتوانیم بدون هیچ گونه درد و کبودی که در لیزر های دیگر مرسوم است، مویرگ های بزرگتر را کاملاَ برطرف کنیم. درمان از طریق پرتوی پالس در حالیکه اندازه منافذ را کم  و کلاژن های جدیدی ایجاد میکند، و به عروق مطلوب و دلایل قرمزی پوست نیز میپردازد. موج شریانی برای برطرف کردن تمامی رگ هایی که لیزر و پرتوی پالس به آن نمیرسد، به کار میرود.

23

لیزرها و پرتوی پالس چگونه به ما کمک میکنند؟


ما برای بهبود و برطرف کردن بالقوه رگهای خونی سطحی و لکه های سرخی که روی صورت، گردن و سینه شما وجود دارد از لیزر و پرتوی پالس استفاده میکنیم. این دستگا ها انرژی نوری شدیدی دارند که به طرزی ایمن از لایه سطحی پوست شما عبور داده میشود و سپس توسط سلول های قرمز خون در رگها جذب شده و کار خود را انجام میدهد. انرزی نوری به گرما تبدیل شده و این گرما بدون آسیب رساندن به سطح پوست، سرخی و و مویرگ ها را از بین  میبرد.
دستگاه های پرتوی پالس برای درمان قرمزی پوست صورت، گردن، یا سینه پیشنهاد میشوند. ما از لیزر واسکولار برای درمان رگ هایی استفاده میکنیم که درمان آن ها دشوارتر است.

مراکز درمانی با خرید دستگاه لیزر زیبایی متنوع به‌صورت سفارشی، بسته به درمان مورد نیاز و جنس و ظاهر پوست روش مناسب را برای درمان قرمزی پوست صورت، انتخاب می‌کنند که با پوست و موی آن ناحیه سازگار باشد و بتوان به بهترین نتایج ممکن رسید.

سوالات متداول


درمان من شامل چه مواردی میشود؟

ما در چند جلسه شما را درمان خواهیم کرد. در طی این مدت، پزشک یا پرستار ما لیزر یا پالس نوری دستی را به منطقه مورد هدف می تاباند.

درمان من چه مدت طول میکشد؟

مدت زمان هر درمان به این بستگی دارد که چه میزان از سطح پوست درمان شده است. برای مثال این درمان برای بینی۵ دقیقه زمان میبرد. درمان کل صورت تقریباَ ۳۰  دقیقه زمان میبرد. .

آیا این درمان آسیبی به من خواهد زد؟

شما یک ناراحتی بسیار خفیف به شکل یک سوزش خیلی سریع ناشی از حرارت را تجربه خواهید کرد. احساسی بسیار قابل تحمل است و به کرم های بی حسی نیازی نیست.

پس از هر درمان چه اتفاقی می افتد؟

ناحیه ای که درمان کرده اید سریعاَ قرمز و کمی متورم میشود مانند نیش زنبور یا ساس. میتوانید  سریعاَ پس از درمان برای پوشاندن قرمزی ایجاد شده از لوازم آرایشی استفاده کنید. ورم ایجاد شده پس از چند ساعت یا چند روز برطرف خواهد شد.  
لکه های سرخ همانند لکه های ناشی از پیری کم کم تیره تر شده و در اولین هفته، پوست خواهند انداخت. بسیاری از رگ های خونی سریعاَ پس از درمان بسته میشوند. پس ازگذشت ۴ تا ۶ هفته، رگ ها شروع به التیام کرده و خطوط قرمر دوباره ظاهر میشوند. رفع دائمی آنها مستلزم چند جلسه درمان به طور متوالی است.

چند وقت  یکبار باید برای درمان مراجعه کنم؟

برای التیام کامل رگ های آسیب دیده باید ۴ تا ۶ هفته بین درمان ها فاصله باشد.

به چند جلسه درمان نیاز دارم؟

اکثر بیماران تنها با سه مرتبه درمان از رفع بلند مدت یا روشن شدن رنگ رگ های خود رضایت دارند. بیمارانی که رگ هایی بسیار ضخیم، طویل یا متراکم و شبکه¬مانند دارند، به زمان بیشتری نیاز دارند.

نتایج حاصله برای من چقدر دوام خواهد داشت؟

زمانیکه یک رگ به طور کامل درمان میشود، دیگر بازگشتی نخواهد داشت. با گذشت زمان به آرامی رگ های جدیدی با همان سرعت درمان قبلی بوجود خواهند آمد. برخی از بیماران ترجیح میدهند برای حفظ درمان هر ۶ ماه مراجعه کنند. در حالیکه بیماران دیگر ترجیح میدهند سالها منتظر بمانند تا الزام تمدید دوباره درمان را حس کنند.
اگر اطمینان حاصل کنید که هر روز از کرم های ضد آفتاب با فیلتر های یو وی ای/ یو وی بی استفاده میکنید، نتایج شما مدت زیاد تری دوام خواهد داشت.  

چه خطرات دیگری را باید انتظار داشته باشم؟

•    صرفاَ اگر از رقیق کننده های خون استفاده شود یا اینکه پوست نازکی داشته باشید، کبودی ایجاد خواهد شد. این لکه های بنفش رنگ به آرامی طی ۱ تا ۲ هفته از بین خواهد رفت.
•    اگر رگ های زیادی در زیر چشم ها داشته اید که درمان شده اند، به مدت ۵ تا ۱۰ روز تورمی (پف) در پلک تحتانی خواهید داشت.
•    گزارش های کمی حاکی از ایجاد زخم، تاول یا خراشیدگی اعلام شده است.
•     تغییرات رنگدانه نظیر هیپرپیگمانتاسیون (تیره) و هیپوپیگمانتاسیون (روشن)، نادر است.
•    معمولاَ رگ های خیلی ضخیم  یا واکنشی نشان نمیدهند یا وقتی از بین رفتند چین موقتی خفیفی را بر جای خواهند گذاشت.  
•    در ناحیه ای که درمان انجام شده، کاهش مو ایجاد میشود.
•    همانند هر درمان پزشکی یا جراحی، همیشه احتمال پیامد های غیر منتظره وجو دارد.

چگونه می توانم خطرات را به حداقل برسانم؟

•    از آفتاب گرفتن پرهیز کنید. ضمناَ شما میتوانید خطر ایجاد تاول یا اختلال رنگدانه ها را به کمتر از یک درصد کاهش دهید.
•     درمان ها را زمانی شروع کنید که پوست در کمرنگ ترین حالت خود است.
•    یک هفته پیش از درمان از مصرف محصولات ایبو پروفن، آسپرین، ویتامین آ، و دارو های گیاهی برای جلوگیری از احتمال کبودی، بپرهیزید.
•    اگر پس از درمان، تاول زدید سریعاَ به پزشک خود اطلاع دهید. مدیریت درست تاول ها برای جلوگیری از ایجاد زخم الزامیست.   


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است