برجسته سازی، حجیم و بزرگ کردن لب با پروتز و تزریق ژل و چربی در لب

201181918590

داشتن لب قلوه ای و حجیم و برآمده اغلب نشانه ای از سطح سلامت، زیبایی و جوانی فرد است. در صورتی که شما با لب های نازک متولد شده اید یا لب های شما به خاطر فرآیند طبیعی افزایش سن نازک شده اند، امروزه روش های درمانی متعدد برای قلوه ای کردن لب ها وجود دارد. در حال حاضر، تزریق مواد پر کننده به لب با استفاده از مواد طبیعی یا ژل های مصنوعی و یا تزریق چربی در لب می تواند برآمدگی لازم را در ظاهر لب های شما ایجاد کرده و این نتایج برای ماه ها دوام و ماندگاری دارند. علاوه بر این شما می توانید از عمل پروتز لب و سایر روش های جراحی برجسته سازی و بزرگ کردن لب برای ایجاد نتایج دائمی تر در این رابطه استفاده کنید. سایر روش های درمانی قابل استفاده برای رفع این مشکل شامل لیفت لب، پروتز لب و تزریق لب است. هر ساله، هزاران نفر عمل جراحی برجسته کردن لب و لیفت لب را به صورت موفقیت آمیز انجام می دهند و از نتایج این روش درمانی راضی هستند.

چه زمان لازم است عمل جراحی حجیم کردن لب انجام شود:

  • لب های شما همیشه نازک بوده و در هنگام لبخند زدن ناپدید می شوند.
  • با بالا رفتن سن، لب های شما نازک تر شده و حجم طبیعی خود را از دست داده است.
  • شما درباره ظاهر لب های خود نگران هستید و به همین خاطر اعتماد به نفس کافی ندارید.
  • فکر می کنید داشتن لب های حجیم تر می تواند توازن اجزای صورت شما را افزایش دهد.

 


مزایا و معایب


مزایای این روش درمانی به شرح زیر هستند:

•    بعضی از موارد تزریق ژل در لب نتایج موقت دارد و این نتایج را می توان با توجه به علایق بیمار اصلاح کرد.
•    پروتز و عمل جراحی حجیم کردن لب می تواند یک راهکار درمانی با نتایج دائمی باشد.
•    ریکاوری مور نیاز برای تزریق ژل فقط یک روز است در حالی که این مدت برای اکثر عمل های جراحی برجسته کردن لب برابر با یک هفته می باشد.
معایب این روش درمانی به شرح زیر هستند:

•    تزریق ژل به لب نیازمند تکرار این روش درمانی در فواصل زمانی چند ماه یک بار است.
•    گاهی اوقات ممکن است در نتیجه این کار عدم تقارن در لب ایجاد شود.
•    خارج کردن پروتز از لب پس از کار گذاشتن آن دشوار است.

می بایست سه مزیت و عیب اصلی عمل پروتز لب با ژل در هنگام انتخاب این روش درمانی مورد توجه قرار گرفته و در صورت فزونی این مزایا نسبت به معایب، از این روش درمانی برجسته سازی لب استفاده شود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه، لطفاً با جراحان متخصص زیبایی ما در کلینیک تماس گرفته و زمان بندی لازم را برای ملاقات با آنها انجام دهید.

افراد مناسب برای عمل جراحی برجسته کردن لب


در ادامه برخی از دلایل اصلی که ممکن است به خاطر آنها بیمار از عمل جراحی بزرگ کردن لب و یا تزریق ژل در لب استفاده کند ارائه شده اند:

•    افراد مناسب برای عمل جراحی بزرگ کردن لب به دنبال برجسته کردن لب های نازک خود یا ایجاد ظاهر حجیم تر برای لب ها هستند. در صورتی که هنگام لبخند زدن لب بالا یا هر دو لب شما ناپدید می شوند، شما می توانید از این روش درمانی برای رفع مشکل خود استفاده نماید.
•    بعضی از تکنیک های جدید حجیم کردن لب می تواند عدم تقارن بین لب ها را از بین برده و ظاهر دهان و لثه را در هنگام لبخند زدن هماهنگ نماید.
•    از طرف دیگر، در صورتی که لب های شما بسیار بزرگ هستند و نسبت به سایر اجزای صورت نا متناسب می باشند، می توانید با دکتر طرزی در این رابطه صحبت کرده و در صورت نیاز از عمل جراحی کوچک کردن لب برای رفع مشکل خود استفاده نمایید.
اگر شما از نظر بدنی در وضعیت مناسب هستید و نگرش مثبت و انتظارات واقع بینانه از این روش درمانی دارید، احتمالاً می توانید یک فرد مناسب برای استفاده از این روش درمانی باشید.
 7

8
تصویر اول: لب های نازک و ضعیف از نظر ظاهری می توانند ریشه مادرزادی داشته یا در نتیجه فرآیند طبیعی افزایش سن ایجاد شوند.
تصویر دوم: پس از عمل جراحی برجسته کردن لب، ظاهر لب های شما حجیم تر شده و زیبایی آن بیشتر خواهد شد.

چگونگی عمل جراحی برجسته کردن لب


روش های متعدد و گوناگون برای برجسته کردن لب وجود دارد. دکتر طرزی می تواند با توجه به اهداف زیبایی شما و دوره زمانی ریکاوری مورد نظرتان، روش درمانی مناسب را برای شما تجویز کند. گاهی اوقات ممکن است لازم باشد از دو یا چند روش درمانی به صورت ترکیبی برای دستیابی به نتایج مورد نظر بیمار استفاده شود.

تزریق چربی


در روش درمانی تزریق چربی، بافت چربی گرفته شده از سایر نقاط بدن خود بیمار (با استفاده از روش هایی مثل لیپوساکشن) به ناحیه لب ها تزریق می شود. در این حالت ممکن است برای رسیدن به نتایج مطلوب، به تکرار این تزریق ها نیاز باشد. عمل تزریق چربی به سینه  همچنین برای خوش فرم سازی و بزرگ کردن سینه ها بکار میرود .  

تزریق ژل


ژل های ساخته شده از مواد طبیعی یا مواد مصنوعی سازگار با بدن انسان می توانند به عنوان یک جایگزین برای بافت چربی جهت برجسته و حجیم کردن لب ها مورد استفاده قرار گیرند. در این حالت معمولاً یک جلسه درمانی برای ایجاد نتایج دلخواه کافی می باشد. به هر حال، نتایج این روش درمانی ممکن است موقت بوده و نیاز به تکرار این تزریق ها وجود داشته باشد.

دکتر طرزی دارای تخصص خاص در حوزه تزریق ژل است و درک مناسب از هنر برجسته و حجیم کردن لب دارد. علاوه بر این، دکتر طرزی به عنوان یک جراح درک مناسب از پیچیدگی های آناتومی نواحی مختلف صورت دارد. به این ترتیب پس از هزاران مورد تزریق ژل، دکتر طرزی به عنوان یک جراح معتبر و شناخته شده در این حوزه درمانی مطرح شده است. هدف دکتر طرزی همواره ایجاد ظاهر طبیعی و زیبا برای لب ها به نحوی است که زیبایی واقعی صورت فرد افزایش پیدا کند.

عمل جراحی پیوند پوست


برای ایجاد نتایج دائمی در ارتباط با برجسته و حجیم کردن لب ها از روش جراحی استفاده می شود. به این منظور برش هایی در داخل دهان بیمار برای دستکاری وضعیت لب ایجاد گردیده و بافت چربی لازم که از لایه های عمیق تر پوست گرفته شده در زیر لایه غشای مخاطی (لایه آستر لب) قرار داده می شود. به این ترتیب حجم و برآمدگی لازم را برای لب های بیمار ایجاد می گردد.

عمل جراحی پیشرفت ورمیلیون


در این روش جراحی پروتز لب یک شکاف در مرز بخش رنگی لب ها ایجاد می شود و از این شکاف برای برداشتن پوست خارج از این ناحیه و کشیدن پوست رنگی لب بر روی ناحیه مورد نظر به منظور افزایش حجم و نیز اندازه لب استفاده می گردد.

عمل جراحی پروتز لب


پروتز لب را می توان از طریق ایجاد شکاف های بسیار کوچک در گوشه های دهان در ناحیه لب ها قرار داد. امروزه بسیاری از انواع پروتز های طبیعی یا مصنوعی برای استفاده افراد موجود است و به همین خاطر دکتر طرزی می تواند درباره بهترین پروتز قابل استفاده به بیمار برای بزرگ کردن لب اطلاعات لازم را ارائه نماید.

عمل جراحی لیفت لب


برداشتن پوست اضافی و لیفت لب ها می تواند به رفع مشکل افتادگی پوست یا زاویه رو به پایین دهان کمک نماید. به منظور افزایش حجم لب بالا، یک شکاف در زیر بینی ایجاد شده و پوست این ناحیه برای بالا کشیدن لب ها کوتاه می شود. سایر تکنیک های لیفت می تواند باعث کوتاه شدن لب بالا و نمایش بیشتر دندان ها در هنگام لبخند زدن شود. به منظور لیفت زاویه رو به پایین دهان، شکاف های کوچک در گوشه دهان ایجاد شده و به این ترتیب پوست اضافی این ناحیه برداشته می شود. به این منظور از بخیه های بسیار کوچک استفاده شده و این بخیه ها در طول مدت چهار تا پنج روز پس از عمل جراحی بزرگ کردن لب کشیده خواهند شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله جراحی زیبایی لب را مطالعه نمایید.

 

23

انتخاب روش درمان


امروزه روش های متعدد برای بزرگ کردن یا حجیم کردن اندازه و ظاهر لب ها وجود دارد که عبارت از تزریق چربی به لب، تزریق ژل، پیوند پوست، پیشرفت ورمیلیون، پروتز لب و نیز لیفت لب است. تزریق، پیوند و ایمپلنت می توانند بطور فیزیکی باعث ایجاد برآمدگی و افزایش حجم در لب ها شوند، در حالی که عمل جراحی لیفت لب و پیشرفت ورمیلیون می توانند باعث تغییر در ظاهر لب ها شده و مقدار ناحیه رنگی لب ها را بزرگتر نمایند. علاوه بر این، بسیاری از افراد از روش های آرایش دائمی برای برجسته کردن لب ها و افزایش جذابیت آنها استفاده می کنند و به این ترتیب دیگر نیازی به عمل جراحی حجیم کردن لب یا آرایش هر روز لب ها وجود نخواهد داشت.

تزریق سیلیکون- اخطار درباره خطر این روش درمانی برای بیمار


تزریق سیلیکون یک روش درمانی غیر ایمن و غیر قابل قبول است که به عنوان ژل برای برجسته کردن لب ها استفاده می شود. این تزریق ها مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا نیستند و اغلب توسط افراد غیر مجاز انجام می شوند. به همین خاطر لازم است از این روش درمانی برای بزرگ و حجیم کردن لب ها استفاده نگردد. در صورت وجود هر گونه سوال درباره یک نوع خاص ژل یا نام تجاری مربوط به آن لازم است با یک جراح پلاستیک دارای بورد تخصصی ملاقات کرده و صحبت نمایید.

انتخاب جراح

انتخاب جراح برای این روش درمانی می بایست بر اساس فاکتورهای زیر انجام شود:

•    دانش، آموزش، و گواهینامه پزشکی
•    تجربه خاص در ارتباط با عمل جراحی حجیم کردن لب
•    راحتی بیمار با جراح مورد نظر

جلسه مشاوره اولیه


 در طول جلسه مشاوره اولیه، بیمار فرصت مطرح کردن خواسته های خود در ارتباط با روش درمانی انتخاب شده را پیدا می کند. دکتر طرزی در این جلسه وضعیت لب های بیمار را ارزیابی می کند. هنگامی که دکتر طرزی از اهداف درمانی بیمار اطلاع حاصل کرد، ممکن است به وی پیشنهاد دهد از سایر روش های درمانی برجسته سازی لب برای دستیابی به اهداف مورد نظر استفاده نماید. در طول جلسه مشاوره لازم است بیمار کاملاً با جراح خود صادق باشد. به این منظور بهتر است بیمار برای پاسخگویی به سوالات زیر آمادگی کامل داشته باشد:

•    آیا شما دارای مشکلات خاص از نظر سلامتی هستید یا به مصرف داروهای خاص آلرژی دارید؟ آیا شما به خاطر شرایط خاص تحت درمان هستید؟
•    آیا قبلاً عمل جراحی انجام داده اید؟
•    از چه داروها، ویتامین ها، یا مکمل های گیاهی هم اکنون استفاده می کنید؟
•    مقدار مصرف فعلی الکل، تنباکو و داروهای نشئه آور شما چقدر است؟
•    سابقه استفاده شما از روش های درمانی زیبایی غیر تهاجمی چگونه است؟
•    چه انتظاراتی از عمل جراحی دارید؟ انگیزه اصلی شما برای استفاده از این روش درمانی بزرگ کردن لب چیست؟

دکتر طرزی همچنین ممکن است اقدامات زیر را در جلسه مشاوره انجام دهد:

•    درخواست از شما برای نگاه در آینه و مشخص کردن دقیق نقاطی از صورت که به دنبال بهبود ظاهر آنها هستید.
•    عکس گرفتن از شما به عنوان سابقه پزشکی، ارزیابی وضعیت صورت و استفاده از روش های تصویر برداری کامپیوتری برای نشان دادن موارد بهبود ایجاد شده در وضعیت صورت پس از درمان.
•    ارزیابی وضعیت سلامتی شما شامل بررسی بیماری های قبلی یا عامل های ریسک
•    ارزیابی قابلیت ارتجاع پذیری پوست
•    بررسی روش های درمانی قابل استفاده و پیشنهاد یک برنامه درمانی مناسب به بیمار
•    بررسی نتایج احتمالی درمان شامل ریسک ها و عوارض بالقوه روش درمانی انتخاب شده
•    بررسی نوع و روش بی هوشی مورد استفاده برای درمان بیمار

طرح درمان بیمار


بر اساس اهداف تعیین شده و شرایط فیزیکی شما، دکتر طرزی پیشنهادات و اطلاعات مناسب را به شرح زیر در اختیار شما قرار خواهد داد:
•    روش انجام درمان شامل یک نوع خاص درمان یا انتخاب ترکیبی روش های مختلف
•    نتایج مورد انتظار روش درمانی انتخاب شده
•    منابع مالی مورد نیاز برای درمان
•    ریسک ها و عوارض جانبی مربوط به روش درمان
•    انتخاب های قابل استفاده برای بی هوشی و محل انجام عمل جراحی برجسته سازی لب
•    اقدامات لازم برای آماده شدن بیمار قبل از عمل جراحی
•    شرایط مورد انتظار بیمار پس از عمل جراحی بزرگ کردن لب
•    علاوه بر این دکتر طرزی ممکن است عکس های قبل و بعد از درمان بیماران قبلی خود که شرایط مشابه شما را داشته اند، به شما نشان دهد و تمام سوالات احتمالی شما را در این زمینه پاسخ گوید. به این ترتیب شما می توانید تمام اطلاعات لازم درباره برنامه درمانی را دریافت کرده و یک تصمیم گیری هوشمندانه برای انتخاب روش درمانی مناسب برای بزرگ کردن لب های خود داشته باشید.

آماده شدن برای درمان


دکتر طرزی توصیه های لازم را قبل از عمل جراحی برجسته سازی لب در اختیار شما قرار داده و همه سوال های احتمالی شما را در این رابطه پاسخ می گوید. در این زمان یک سابقه کامل از شرایط شما دریافت شده و از معاینه های فیزیکی لازم برای بررسی مناسب بودن شرایط بیمار جهت انجام عمل جراحی حجیم کردن لب استفاده می شود. در این مرحله دکتر طرزی از شما می خواهد که:

•    کشیدن سیگار را حداقل شش هفته قبل از عمل جراحی متوقف کنید تا به این ترتیب فرآیند بهبود خود را تسریع نمایید.
•    مصرف آسپیرین، برخی داروهای ضد التهاب خاص، و بعضی از داروهای گیاهی را قبل از جراحی بزرگ کردن لب متوقف کنید، زیرا مصرف این داروها می تواند احتمال خون ریزی شما را افزایش دهد.
•    بدون توجه به نوع جراحی انجام شده، تامین سطح مناسب آب برای بدن نقش بسیار مهم در ریکاوری ایمن و بی خطر بیمار، قبل و بعد از عمل جراحی دارد.
عمل جراحی برجسته و حجیم کردن لب معمولاً به صورت سرپایی بر روی افراد انجام می شود. قبل از این عمل جراحی لازم است با یک نفر برای رساندن شما به خانه پس از عمل جراحی و نیز باقی ماندن با شما برای حداقل یک شب هماهنگی لازم انجام شود.

در روز استفاده از روش درمانی حجیم کردن لب چه اتفاقی می افتد؟


 

روش های درمانی غیر جراحی

تزریق ژل و روش های آرایش دائمی را می توان در مطب پزشک و بدون نیاز به استراحت و با حداقل مقدار آمادگی انجام داد. دکتر طرزی ناحیه مورد نظر را برای درمان آماده کرده و ممکن است به این منظور از کرم های بی حسی استفاده کند. این روش درمانی حجیم کردن لب می بایست در اکثر مواقع در کمتر از یک ساعت کامل شود و به بیمار توصیه های لازم در هنگام خارج شدن از مطب پزشک پس از تکمیل درمان ارائه خواهد شد.

بطور مشابه امکان تزریق چربی، کلاژن و سایر مواد طبیعی یا مصنوعی در ناحیه لب ها برای افزایش حجم و برجستگی آنها وجود دارد و این روش های درمانی برای بیمار بی خطر می باشند.

روش های درمانی مبتنی بر عمل جراحی

برجسته و حجیم کردن لب ها را می توان در یک بیمارستان، مرکز پزشکی سیار یا مطب مجهز به تجهیزات جراحی انجام داد. اکثر این روش های درمانی حداقل به سی دقیقه تا دو ساعت زمان برای تکمیل شدن نیاز دارند. در طول این روش درمانی می توان انتظار داشت که:
•    برای بیمار از داروهای خاص جهت راحتی در طول عمل جراحی استفاده شود.
•    از بی هوشی عمومی معمولاً در طول عمل جراحی برجسته و حجیم کردن لب استفاده می شود، هر چند گاهی اوقات به این منظور می توان از بی حسی موضعی یا تزریق داروهای آرام بخش نیز استفاده کرد.
•    دکتر طرزی برنامه جراحی را مطابق طرح قبلی تعیین شده قبل از درمان، دنبال می کند.
•    در صورتی که بر روی بیمار عمل جراحی تزریق چربی انجام شود، از روش لیپوساکشن برای برداشتن چربی مورد نیاز از سایر نقاط بدن جهت تزریق به لب ها استفاده می گردد.
•    پس از کامل شدن فرآیند درمان، بیمار به اطاق ریکاوری فرستاده می شود و وضعیت وی بطور دقیق تحت نظارت قرار می گیرد. پس از عمل جراحی، ممکن است در محل شکاف های ایجاد شده بخیه زده شود.
احتمالاً بیمار می تواند پس از قرار گرفتن در معرض نظارت دقیق برای یک دوره کوتاه به خانه باز گردد، مگر اینکه دکتر طرزی از سایر برنامه ها برای ریکاوری فوری پس از عمل جراحی حجیم کردن لب بیمار استفاده کند.

مراقبت های پس از درمان و ریکاوری


استراحت و مرخصی گرفتن از محل کار برای روش های درمانی غیر جراحی (تزریق ژل و آرایش دائمی) در سطح حداقل قرار دارد. در این زمان بیمار ممکن است با مقداری کبودی یا ورم در ارتباط با عمل جراحی مواجه شود که این علائم با گذشت زمان به تدریج از بین خواهند رفت.
دکتر طرزی با شما درباره مدت زمان لازم برای استراحت قبل از بازگشت به سطح فعالیت های عادی و نیز محل کار صحبت خواهد کرد. پس از عمل جراحی حجیم کردن لب، به شما و پرستارتان توصیه های لازم درباره مراقبت های پس از درمان ارائه می شود. این توصیه ها شامل موارد زیر هستند:
•    مراقبت از لوله تخلیه ترشحات زخم در صورت وجود
•    علائم عادی که ممکن است بیمار با آنها مواجه شود
•    علائم بالقوه ناشی از عوارض جانبی درمان

دوره زمانی ریکاوری


در طول دوره ریکاوری مهم است که تمام توصیه های ارائه شده توسط جراح به دقت توسط بیمار رعایت شود. این توصیه ها شامل استفاده از پوشش مخصوص، مراقبت از لوله تخلیه ترشحات (در صورت وجود)، و مصرف داروهای آنتی بیوتیک (در صورت تجویز پزشک) است. علاوه بر این بیمار باید در این زمان فقط فعالیت هایی را انجام دهد که برای وی بی خطر و ایمن باشند. علاوه بر این، دکتر طرزی اطلاعات لازم را درباره علائم عادی پس از عمل جراحی بزرگ کردن لب و نیز علائم بالقوه ناشی از عوارض جانبی در اختیار بیمار و پرستار وی قرار خواهد داد. در این زمان مهم است که بیمار درک مناسب از مدت زمان لازم برای ریکاوری مناسب خود داشته باشد، زیرا این مدت با توجه به شرایط برای افراد متفاوت می باشد.
دو هفته اول پس از درمان
در طول دو هفته اول پس از عمل جراحی برجسته سازی لب می بایست به نکات زیر توجه داشت:
•    شما می توانید با گذشت یک هفته از عمل جراحی به محل کار خود باز گشته و فعالیت های عادی خود را شروع نمایید.
•    بخیه های عمل جراحی با گذشت چهار تا شش روز از عمل جراحی کشیده خواهند شد. در صورتی که برای جراحی و حجیم کردن لب ها از بخیه های قابل جذب در داخل دهان استفاده شده باشد، این بخیه ها در طول دوره مشابه توسط بدن جذب خواهند شد.
•    برای مدت حدود 10 روز رژیم غذایی بیمار محدود به مواد غذایی نرم خواهد بود.
هفته دوم تا هشتم
پس از گذشت چهار تا شش هفته، بیمار می تواند فعالیت های شدید بدنی خود را بدون نگرانی آغاز نماید.

بلافاصله پس از جراحی برجسته کردن لب


پس از درمان، بیمار با مقداری کبودی و ورم در صورت خود مواجه می شود که این علائم با ناراحتی خفیف یا متوسط برای حدود یک یا دو روز همراه هستند. در این زمان می توان از کمپرس سرد بر روی محل انجام جراحی برجسته سازی لب به منظور کاهش ورم، کبودی و درد استفاده کرد. برای مدت یک یا دو روز ممکن است رژیم غذایی بیمار محدود به مصرف مایعات باشد. اکثر بیماران می توانند در روز عمل جراحی فعالیت های عادی خود را آغاز نمایند، اما پزشک برای انجام فعالیت های خاص، محدودیت های مشخص وضع خواهد کرد.

دوام و ماندگاری نتایج این روش درمانی


مدت زمان دوام و ماندگاری نتایج این درمانبزرگ کردن و حجیم کردن لب بستگی به روش درمان انتخاب شده و واکنش بیمار به آن دارد. در این رابطه می بایست نکات زیر را مورد توجه قرار داد:
•    روش تزریق چربی احتمالاً نیازمند انجام تزریق های متعدد است، اما نتایج این روش درمانی می تواند حجیم و برجسته شدن دائمی لب ها را به همراه داشته باشد.
•    نتایج ناشی از روش تزریق ژل لب بستگی به نوع ژل استفاده شده برای بیمار دارد. در این حالت بعضی ژل ها به مدت سه تا شش ماه دوام و ماندگاری دارند، در حالی که سایر ژل ها ممکن است تا حدود یک سال نیز دوام داشته باشند.
•    پیوند پوست، پروتز لب، و روش پیشرفت ورمیلیون می توانند نتایج دائمی برای بیمار داشته باشند.

ادامه ارتباط با دکتر طرزی


برای ایمنی بیمار و نیز دستیابی به بهترین نتایج زیبایی و سلامتی، مهم است که بیمار مطابق زمان بندی انجام شده مجدداً به مطب دکتر طرزی به منظور ارزیابی های لازم مراجعه کند. علاوه بر این در صورت مشاهده هر گونه تغییر در وضعیت پروتز های صورت نیز لازم است سریعاً به مطب پزشک مراجعه شود. توجه داشته باشید که نباید در هنگام وجود هر گونه سوال یا نگرانی درباره درمان خود از تماس گرفتن با مطب دکتر طرزی نگران و شرمنده باشید.

محدودیت ها و خطرات


خوش بختانه، عوارض جانبی حجیم کردن لب با اهمیت در این درمان به ندرت مشاهده می شود. به عبارت دیگر می بایست بیان کرد که این روش درمانی معمولاً بدون ایجاد مشکلات جدی بر روی افراد بیمار انجام می شود. خطرات و عوارض بالقوه این درمان در فرایند برجسته سازی و بزرگ کردن لب می بایست در طول جلسه مشاوره به اطلاع بیمار رسانده شود. توجه داشته باشید اکثر عمل های جراحی خطرات مشابه دارند و این عمل جراحی برجسته سازی لب نیز در این رابطه مستئنی نیست. بعضی از عوارض جانبی همه انواع عمل های جراحی بزرگ کردن لب به شرح زیر هستند:

•    واکنش نامناسب بیمار به مواد بی هوشی
•    هماتوم یا سروما که نشان دهنده انباشته شدن خون یا مایع در زیر پوست است و لازم است این خون یا مایع از زیر پوست خارج شود.
•    عفونت
•    تغییر در احساس
•    باقی ماندن جای زخم
•    واکنش آلرژیک
•    وارد شدن آسیب به ساختارهای زیربنایی بدن
•    نتایج غیر رضایت بخش که احتمالاً انجام عمل جراحی ترمیمی را الزامی می کند

  توجه داشته باشید که بیمار می تواند با دنبال کردن توصیه ها و نکات ذکر شده توسط جراح پلاستیک قبل و بعد از عمل جراحی بزرگ کردن لب احتمال مواجه شدن با این خطرات و عوارض پروتز لب را حداقل نماید.

هزینه های درمان


معمولا هزینه پروتز لب و هزینه تزریق ژل لب بستگی خاص به تکنیک های مورد استفاده برای درمان بیمار، پزشک انتخاب شده و منطقه جغرافیایی درمان بیمار دارد. در بسیاری از مواقع قیمت انواع پروتز لب تعیین شده فقط نشان دهنده حق الزحمه پزشک است و سایر هزینه های مربوط به استفاده از تجهیزات بیمارستانی، بی هوشی، آزمایش های پزشکی، داروهای تجویز شده، پوشش مخصوص پس از عمل جراحی  بزرگ کردن لب و سایر هزینه های مربوط به آن را شامل نمی شود. به خاطر انتخابی بودن این روش درمانی، موسسات بیمه معمولاً هزینه های آن را تحت پوشش قرار نمی دهند. به همین دلیل بسیاری از جراحان از طرح های تامین مالی خاص به منظور ایجاد استطاعت لازم برای بیماران جهت ایجاد امکان پرداخت هزینه های درمان استفاده می کنند.

توجه داشته باشید که جراح مناسب برای این روش درمان بزرگ کردن لب می بایست بر اساس کیفیت خدمات، سطح آموزش و تجربه انتخاب شود و حق الزحمه جراح در این رابطه نباید ملاک تصمیم گیری باشد.


به این پست امتیاز دهید.
برجسته سازی، حجیم و بزرگ کردن لب با پروتز و تزریق ژل و چربی در لب
5 از 1 رای