برداشتن خال با لیزر

1

خال در واقع نشانه سه خطر احتمالی است: خال گاهی نشانه ابتلا به بیماری است، گاهی از مشکلات عمومی پوست ناشی می‌شود و حتی در صورت بی‌خطر بودن زشت و بدمنظر و حتی آزاردهنده است. خال صرفاً خوشه‌ای از سلول‌های تولید کننده رنگدانه‌های پوست است که معمولاً به دلیل تجمع رنگدانه‌ها، بسیار تیره‌تر از خود پوست به نظر می‌رسد.
بیان یک قاعده کلی در مورد خال‌ها از آن رو دشوار است که خال به دلایل گوناگون ایجاد می‌شود: خال می‌تواند ارثی باشد، در اثر آسیب‌دیدگی ناشی از نور خورشید ایجاد شود یا مرحله اولیه ملانومای (تومور با منشا سلول‌های ملانین‌دار) بدخیم سرطان پوست باشد. به این دلیل باید به محض دیدن خال، به ویژه در صورت وجود نگرانی در مورد آن و تغییر شکل یا اندازه دادن خال، با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر طرزی مشورت کنید و برای برداشتن خال صورت اقدام نمائید. بسیاری تمایل دارند حتی خال‌های بی‌خطر و غیرآزاردهنده را به دلایل زیبایی‌شناختی بردارند. به علاوه توصیه می‌شود خال‌هایی را بردارید که به لباس گیر می‌کنند و پوست را تحریک می‌کنند.بیمارانیکه خال های سرطانی دارند، جراحی تنها راه موثر برای برداشتن خال است. برای افرادی که می خواهند بنا به دلایل زیبایی خال خود را بردارند، روش های جراحی، لیزر یا طبیعی برای برداشتن خال آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

برداشتن خال در کلینیک زیبایی دکتر طرزی
با مراجعه به کلینیک زیبایی دکتر طرزی می‌توانید آسوده خاطر باشید، چرا که تحت مراقبت و نظارت متخصصینی قرار خواهید گرفت که در معاینه و برداشتن خال از تجربه فراوان برخوردار هستند.

  • درمان تخصصی توسط پزشکان مجرب
  • پیروی از دقیق‌ترین پروتکل‌های پزشکی
  • رعایت اصول کمیسیون کیفیت مراقبت و برخورداری از محیطی کاملاً بهداشتی

انواع خال


خال‌های معمول پوستی تیره، یک رنگ و غالباً برجسته هستند. خال‌های پوستی غیرعادی را که معمولاً بزرگتر از خال معمولی هستند و رنگ یا حاشیه نامنظم دارند، خال دیسپلاستیک می‌نامند. این خال‌ها پیش‌سرطانی به شمار می‌آیند و احتمال تبدیل شدنشان به ملانوما بیش از خال‌های معمولی است.خال گوشتی که به روش قطع (برش)، همراه یا بدون بخیه و یا برش با سوزاندن برداشته می شود .

منگوله‌های پوستی زائده گوشتی شایع، اکتسابی و خوش‌خیمی هستند که به شکل گلوله‌های کوچک و نرمی از پوست آویزان می‌شوند. منگوله‌های پوستی زائده‌های بی‌ضرری هستند و تعداد آن‌ها ممکن است از یک تا صدها عدد در هر فرد متغیر باشد. همچنین مردان و زنان به طور مساوی در معرض ابتلاء به منگوله‌های پوستی قرار دارند. چاقی با بروز ‌‌منگوله‌های پوستی ارتباط دارد. اگرچه بعضی از منگوله‌های پوستی ممکن است به طور خود به خود از پوست جدا شده و بیفتند، اما اغلب آن‌ها بعد از آنکه تشکیل شدند برای همیشه باقی می‌مانند. آکروکوردون اصطلاح پزشکی است که برای منگوله‌های پوستی به کار می‌رود.

برداشتن خال با لیزر


سه روش درمانی اصلی برای برداشتن خال وجود دارد. خال‌های کوچکتر را می‌توان با لیزر، یعنی استفاده از انرژی گرمایی برای متلاشی کردن خال، برداشت. به علاوه در این درمان می‌توان موهای زائد داخل خال یا اطراف آن را نیز از بین برد. برداشتن خال با لیزر اندکی ناراحت کننده و تقریباً مشابه زمانی است که در معرض نور بسیار سوزان خورشید قرار می‌گیرید، البته لیزر کاملاً تحت کنترل است.
دو درمان جراحی نیز برای از بین بردن خال وجود دارد. می توان برای از بین بردن خال سطحی پوست، می‌توان به سادگی تحت بی‌حسی موضعی آن را تراشید و پاک کرد. دیگر خال‌ها را می‌توان پس از اعمال بی‌حسی موضعی برید، البته در این حالت باید بخیه‌های کوچکی روی پوست زده شود.
پوست به جا مانده پس از اتمام عمل‌ برداشتن خال، تا چند روز حساس و دردناک است، و گاهی باید تا زمان التیام یافتن زخم پانسمان شود. به بیماران توصیه اکید می‌شود به مدت 6 ماه از کرم ضد آفتاب قوی استفاده کنند، چون پوست پس از عمل نسبت به نور آفتاب حساس‌تر است.

برداشتن خال با لیزر

در برداشتن خال با لیزر، ناحیه اطراف خال بی‌حس می‌شود و سپس برای برداشتن تجمع رنگدانه‌های خال از لیزر استفاده می‌شود. در مرحله بعد، رنگدانه طی فرایندهای التیام‌بخشی طبیعی بدن از بین می‌رود. روی محل خال پیشین دلمه می‌بندد که در نهایت می‌افتد.
ناحیه پیرامون خال تا چند روز پس از عمل تیره‌تر به نظر می‌رسد، هر چند این تغییر رنگ را می‌توان با آرایش پوشاند. بیماران باید مراقب باشند تا ناحیه درمان شده به مدت حداقل شش هفته در معرض نور خورشید قرار نگیرد و حتماً در فضای باز از کرم ضد آفتاب استفاده کنند.
این عمل معمولاً ایمن است و احتمال به جا ماندن اثر زخم بسیار ناچیز (حدود یک درصد) است. دردناک بودن عمل تا حد زیادی به آستانه درد بیمار بستگی دارد؛ برخی از بیماران سوزش ملایمی را در طول عمل احساس می‌کنند که مشابه احساس ناشی از برخورد کش به پوست است.

کلینیک دکتر طرزی در اصفهان به یکی از جدیدترین و کارآمدترین دستگاه‌های برداشتن خال با لیزر مجهز است. به کمک این دستگاه می‌توان خال، زگیل و دیگر زائده‌ها و برجستگی‌های پوستی را به روشی مؤثر در زمانی اندک، بدون خونریزی و بدون به جا ماندن اثر زخم قابل توجه برداشت. همان طور که اشاره شد در کلینیک دکتر طرزی علاوه بر عمل برداشتن خال، رفع زگیل نیز بدون باقی ماندن جای زخم انجام می‌شود.

مراکز درمانی با خرید دستگاه لیزر زیبایی متنوع به‌صورت سفارشی، بسته به درمان مورد نیاز و جنس و ظاهر پوست درمان مناسب را، انتخاب می‌کنند که با پوست و موی آن ناحیه سازگار باشد و بتوان به بهترین نتایج ممکن رسید.

هزینه


هزینه برداشتن خال با لیزر به پزشک معالج، کشور یا ناحیه محل زندگی و اندازه و تعداد خال‌هایی بستگی دارد که تمایل به برداشتن آنها دارید. به خاطر داشته باشید که برداشتن بعضی خال‌ها در یک جلسه انجام نمی‌شود. پیش از موافقت برای انجام عمل اطمینان حاصل کنید که پزشک، خال یا زائده را به خوبی معاینه کرده و اطلاعات کافی در مورد روش درمان و تعداد جلسه‌های درمانی لازم را در اختیارتان گذاشته است.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است