متخصص پوست و مو در اصفهان

این صفحه صرفا فقط  برای اطلاع رسانی در مورد متخصصین پوست و مو و متخصصین پوست و مو به هموطنان عزیز است


اگر دکتر پوست به جای کت سفید رنگ شنل سیاه رنگ تن کند ممکن است آن را با شعبده بازها اشتباه بگیریم. این متخصصین هم مانند جادوگران چوب‌های جادویی خود را تکان می‌دهند و ترکیبات فوق العاده ای را تجویز می‌کنند که علائم پیری را به طور اساسی تغییر می‌دهد. اما آنها ترفند های زیرکانه ی دیگری هم در آستین خود دارند. دکترها می توانند در عرض چند ساعت و حتی گاهی چند دقیقه کارهایی را انجام دهند که شما ظاهری روشن تر و جذاب تر پیدا کنید و چندین سال جوان تر به نظر برسید. باور داشته باشید یا نه، آنها حتی می توانند بدون آنکه پوستی را جا به جا کنند فرم دماغتان را اصلاح کنند. لکه ها، وریدهای عنکبوتی، افتادگی‌های فک، تیره شدن رنگ پوست- اکنون آنها را می بینید و حالا دیگر نمی بینید!

متخصص زیبایی پوست چه کسی است؟


متخصص زیبایی پوست پزشکی است که در تشخیص، درمان و پیشگیری از شرایط احتمالی پوست دارای تخصص می باشد. آنها با سنین مختلف سروکار دارند ، جراحی زیبایی  به بیماران کمک می کند تا پوست بهتری داشته باشند.

متخصصین زیبایی پوست کلینیک دکتر طرزی در درمان شرایط گوناگون پوستی از جوش های دوران قبل از بلوغ و حساسیت های پوستی گرفته تا درمان موارد پیچیده تر مانند پسوریازیس یا بیماری صدف تخصص دارند. حتی بیمارانی که از بیماری های گوناگون ناخن رنج می برند گاهی برای درمان به این کلینیک مراجعه می کنند. گاهی اوقات بیمارانی داریم که می خواهند علائم پیری را به تاخیر بیندازند و چین و چروک های صورت خود را به حداقل برسانند. همچنین، ما می توانیم به آنهایی که وزنشان را بسیار کاهش داده اند کمک کنیم بعلاوه، پیشنهادهایی هم برای درمان مو و ایجاد موهایی بلندتر و قوی تر داریم.

متخصصین زیبایی پوست از چه روش هایی استفاده می کنند؟


پزشکان و دکتر متخصص پوست براساس شرایط پوستی شما و هدفی که دارید از انواع روش های زیبایی پوست استفاده می کنند. دکتر متخصص پوست براساس نیاز بدنتان شما را از طریق این روش ها راهنمایی می کنند:

لایه برداری شیمیایی

با برداشتن لایه ای از پوست راه را برای لایه ای نرم تر و صاف تر باز می کند. سه روش برای لایه برداری وجود دارد که متخصص مو و زیبایی بسته به کیفیت پوست بیمار از یکی از آنها استفاده می کند. در این روش اسید ها لایه ی بیرونی پوست را می سوزانند و چین و چروک های ریز را از بین می برند. بیماران باید برای دست یابی به نتیجه ی بهتر این عمل را در طی چند جلسه انجام دهند. برای این کار نیازی به مسکن و بس حسی نمی باشد. لایه برداری یک روش سرپایی است که معمولا از سی دقیقه تا یک ساعت زمان نیاز دارد.

جراحی پلک

در این روش جراحی شکافی در نزدیکی پلک بالایی در طول بخش چین خورده‌ی پوست ایجاد شده و پس از محکم کردن ماهیچه‌‌ها، پوست و چربی اضافه از آن ناحیه حذف می شود. پس از آن شکاف ها را بخیه کرده و پانسمان می کنند. جای زخم یا هر نشانه ای از عمل در چین بالای چشم پنهان شده و دیگر دیده نمی شود. این روش بین یک تا سه ساعت زمان می برد. این عمل ممکن است براساس تصمیم جراح زیبایی به صورت سرپایی و یا با بستری شدن در بیمارستان انجام شود.

لایه‌برداری پوست یا دِرم‌ابریژن

پزشک قبل از انجام کار چشم ها و مو را با استفاده از کلاه و بالشتک پنبه ی می پوشاند. سپس از داروی بی حسی بر روی تمام پوست استفاده می‌شود. برخی از پزشکان برای بی‌حس کردن ناحیه‌ی مورد نظر از اسپری سرد کننده استفاده می‌کنند. پوست آسیب دیده از روی صورت تراشیده شده و راه را برای شکل گیری لایه ای جدید هموار می‌کند. برای تراشیدن پوست به آرامی از دستگیره‌ ها و ابزارهای موتوردار مانند سمباده‌های شنی و برس دار استفاده می‌شود. این روش بسیار سریع است و معمولا بین سی دقیقه تا یک ساعت زمان نیاز دارد. در صورتی که ناحیه‌‌ی مورد نظر به شدت آسیب دیده باشد، ممکن است جراح زیبایی از شما بخواهد با انجام برخی از روش‌های درمانی از دست یافتن به نتیجه‌ی قطعی اطمینان حاصل کنید. انتخاب بهترین جراح زیبایی نقش زیادی در انتخاب بهترین روش درمانی ایفا می کند.

برداشتن موها با استفاده از لیزر

راه‌های گوناگونی برای برداشتن موهای بدن وجود دارد اما خانم‌ها بیشتر روش برداشتن مو بوسیله‌ی لیزر را ترجیح می‌دهند زیرا با این روش موها به طور دائمی برداشته می‌شوند. بیمارانی که پوست تیره دارند روش سفید کردن هم به همراه آن توصیه می‌شود. قبل از انجام کار موهای ناحیه مورد نظر تراشیده شده و آن قسمت را بی حس می کنند. از ارتعاشات لیزر برای غیرفعال کردن غدد مو در زیر پوست استفاده می شود. عمل سرد کننده ی لیزر به تاثیر بی حسی می افزاید. هرچه ناحیه ی مورد نظر بزرگ تر باشد زمان مورد نیاز برای درمان هم طولانی تر خواهد بود. نواحی کوچکی مانند بالای لب تنها به پنج دقیقه زمان نیاز دارد در حالی که نواحی بزرگ تر مانند پاها و دست ها بیشتر از یک ساعت زمان می برد.

از بین بردن خالکوبی (تاتو)

در جلسه ی مشاوره متخصص پوست در مورد خطرهای ناچیز این روش توضیحاتی می دهد. سپس او برای پیشگیری از عوارض جانبی در مورد سوابق بیماری می پرسد. برای شروع، پزشک متخصص یا یکی از کارمندان محل خالکوبی را ضد عفونی می کند. نور بسیار شدیدی به آن ناحیه تابیده می شود. حتی اگر جای خالکوبی کاملا از بین نرود رنگ آن ناحیه به طور موثری روشن می شود.

روش های از بین بردن خالکوبی

معمولا بین ده تا بیست دقیقه زمان نیاز دارد. بسته به اندازه ی خالکوبی ممکن است چند جلسه برای از بین بردن کامل آن لازم باشد. به خاطر داشته باشید برای پیشگیری از آسیب پوستی بین جلسات درمانی یک ماه فاصله بیندازید.

پروتز لب

روش های گوناگونی برای پروتز لب وجود دارد. برای انتخاب مناسب ترین روش با دکتر خود مشاوره کنید. اولین و رایج ترین روش برای پرکردن لبها استفاده از مواد قابل تزریق است. مواد پرکننده یا فیلرها در قسمت هایی از لب تزریق می شوند و به لب ها حالت برآمده می دهند. از سوزن های مخصوصی برای تزریق در زیر لب ها استفاده می شود تا بتوان این مواد را در جای مورد نظر تزریق کرد.

تزریق چربی

در این روش چربی از قسمت های دیگر بدن برداشته شده و به لب ها منتقل می شود. استفاده از چربی به جای فیلر خطر عوارض جانبی و واکنش های آلرژی زا را بسیار کاهش می دهد. دومین روش نیازمند عمل پیوند پوست می باشد. با استفاده از عمل موضعی بی حسی بافت پیوندی از طریق شکاف هایی در درون دهان در لب قرار می گیرند. پس از قرار گرفتن بافت پیوندی در مکان های مربوطه، شکاف ها با استفاده از بخیه های بسیار کوچک و غیرقابل توجه بسته می شوند. هر دو روش پروتز اثری دائمی و غیرقابل بازگشت دارند. بنابراین بهتر است قبل از انجام هرکاری از تصمیم خود در این مورد مصمم باشید.

چربی کشی یا لیپوساکشن گردن

شکاف ها در چین های چانه یا پشت نرمی های گوش ایجاد می شود. سپس پزشک از لوله ی مخصوصی جهت شکستن چربی های ذخیره شده در گردن استفاده می کند. چربی های شکسته شده به وسیله ی یک سیستم مکش پر فشار بدون اینکه بر روی پوست و ماهیچه ها اثر بگذارد بیرون کشیده می شوند. لیپوساکشن گردن هم مانند روش های دیگر لیپوساکشن با بیهوشی کامل یا موضعی انجام می گیرد. از بیماران خواسته می شود برای معاینات بیشتر در بیمارستان بمانند. به آنهایی که عمل لیپوساکشن گردن انجام می دهند توصیه می شود گردن خود را ببندند تا از حرکت در گردن و بازشدن شکاف ها جلوگیری شود.

روش های زیباسازی که در اینجا ذکر شد بخش ناچیزی از تمام کارهایی است که یک متخصص زیبایی پوست می تواند برای زیبا سازی شما را انجام دهد. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مناسب ترین روش برای زیبایی با متخصصین زیبایی ما در کلینیک زیبایی دکتر طرزی مشاوره کنید.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است