جراحی زیبایی لیفت لب برای جوان سازی لب ها

ما از لب‌های خود برای صحبت کردن و لبخند زدن استفاده می‌کنیم، اما بعضی از افراد به طور ناخودآگاه تمایل به پنهان کردن لب‌های خود در طول روز هستند زیرا این افراد از ظاهر خود راضی نیستند. لیفت لب یک عمل جراحی زیبایی مناسب برای کسانی است که به دنبال لب‌هایی پرتر، زیباتر و مرزهای مشخص همراه با لبه‌هایی بهتر هستند و می‌خواهند فاصله بین لب و بینی را افزایش دهند.

لیفت یا بالا کشیدن لب یک روش جراحی است که ظاهر لب‌ها را از طریق روش‌های متفاوت تغییر شکل می‌دهد. این روش باعث افزایش وضوح مرز ورمیلیون (مرزی قرمز رنگ بین لب و پوست صورت است) می‌شود. اگر مرز ورمیلیون شما به وضوح تعریف نشده باشد، ممکن است لب‌های شما کمی نازک باشد یا تنها یک خط مستقیم بدون هیچ فرمی به نظر برسد.

لیفت لب یک روش جراحی جزئی است که با کوتاه کردن فاصله بین بینی و لب فوقانی موجب جوانسازی و برجسته‌تر شدن لب‌ها می‌شود، به بالا کشیدن لب‌ها کمک می‌کند و باعث افزایش بیشتر رنگدانه لب (قسمت صورتی) می‌گردد. اگر شما در حال تصمیم گیری برای انجام عمل لیفت لب هستید، متخصصین ما در کلینیک دکتر طرزی در مورد روش و نحوه‌ی انجام لیفت لب به طور به شما مشاوره ارائه می‌دهند، زیرا روش‌های اصلی متعددی وجود دارند که معمولاً برای این نوع عمل جراحی استفاده می‌شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد روش‌های انجام لیفت لب و بهبودی بعد از آن یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ 88193961 تماس حاصل نمایید.

متقاضیان


لیفت یا بالا کشیدن لب ممکن است برای افرادی مناسب باشد که می‌خواهند دندان‌های بالا در هنگام لبخند زدن بیشتر قابل مشاهده باشند. اگر شما احساس می‌کنید که لب‌های شما پیرتر به نظر می‌رسند، یا اگر می‌خواهید تغییرات جزئی در صورت خود به وجود آورید، لیفت لب عمل جراحی مناسبی برای شما محسوب می‌شود. در زمان مشاوره، ما روش جراحی زیبایی لیفت لب را به طور کامل همراه با شما بررسی می‌کنیم و به شما در تصمیم گیری در مورد بهترین راه حل برای رسیدن به اهدافتان کمک می‌کنیم.

روش‌های مختلف لیفت لب


لیفت لب سانترال

یکی از روش‌های جراحی برای لیفت لب بالایی، انجام برش در لب بالایی نیست، بلکه این برش را در زیر بینی انجام می‌دهند. این روش لیفت لب سانترال یا بول هورن نام دارد. در این روش، برش پوست درست زیر بینی انجام می‌شود، به طوری که وقتی زخم بهبود می‌یابد، اسکار یا جای زخم در شیار طبیعی واقع در پایه بینی قرار می‌گیرد و بنابراین، اسکار به خوبی پنهان می‌شود. از آن جا که عرض برش ایجاد شده در پوست هم عرض بینی است، تنها بخش مرکزی (سانترال) لب بالایی لیفت می‌شود. گوشه‌های لب بالایی همانند قبل باقی می‌مانند زیرا این قسمت‌ها همراه با لیفت سانترال لب، بالا کشیده نمی‌شوند. این حالت در واقع لیفت لب سانترال را از لیفت لب به روش‌های معمول متمایز می‌نماید.

لیفت لب سانترال فاصله بین لب بالا و نوک بینی را کاهش می‌دهد و اجازه می‌دهد که دندان‌های ردیف بالایی هنگامی که لب‌ها کمی باز هستند، خود را نشان دهند. روش لیفت لب بول هورن به معنای نشان دادن بیشتر ورمیلیون لب بالایی است، بنابراین با انجام این عمل لب بالایی بیشتر نمایان شده و زیباتر به نظرمی رسد.

لیفت لب ایتالیایی

لیفت لب ایتالیایی شامل دو برش جداگانه زیر هر سوراخ بینی است. در این روش، متخصص جراح پوست را برداشته و سپس هر یک از قسمت‌های چپ و راست لب با بستن زخم به طور جداگانه بالا کشیده می‌شوند؛ در نتیجه فاصله بین لب و بینی کاهش می‌یابد.

لیفت لب گال وینگ (GULLWING)

یکی دیگر از روش‌های لیفت یا بالا کشیدن لب که توسط متخصص جراح انجام می‌شود، اما روشی محبوب به شمار نمی‌آید، لیفت لب گال وینگ است که به عنوان لیفت لب ورمیلیون نیز نامیده می‌شود. برش در سر تا سر مرز ورمیلیون و در محل اتصال قسمت صورتی لب به پوست قسمت بالای لب انجاممی‌شود. سپس یک بخش نوار مانند از پوست (بخش گوشتی رنگ) برداشته می‌شود و لب به پوستی که اکنون در ناحیه ای بالاتر قرار دارد، بخیه زده می‌شود. این عمل همچنین باعث کاهش فاصله‌ی لب با بینی می‌شود.  با این حال، ایجاد زخم در سر تا سر کل لب بالا خطرناک است.

 برش V-Y

یکی دیگر از روش‌هایی که معمولاً برای لیفت لب پایین استفاده می‌شود برش V-Y  نام دارد. یک تا سه برش کوچک "V" شکل در مخاط دهان (قسمت مرطوب در داخل دهان) ایجاد می‌شود و سپس برش‌ها به شکل "Y" بخیه زده می‌شوند. بالایV  باز گذاشته می‌شود و بنابراین در زمان بهبود لب گسترش یافته و قسمت داخلی لب در نقطه‌ای که لب بالا و لب پایین در هنگام بسته بودن دهان به یکدیگر می‌رسند، بالا کشیده می‌شود. این روش می‌تواند ظاهر دندان بیرون زده‌ی ردیف پایین را که در زمان افتادگی لب و با بالا رفتن سن خود را نشان می‌دهد، اصلاح نماید. هنگام انجام روش لیف لب با استفاده از برش V-Y، متخصصین جراح بسیار دقت می‌کنند تا عضلات زیر مخاط‌ها برش داده نشوند تا آسیبی به اعصاب سطحی وارد نگردد.

لیفت لب کرنر (لیفت گوشه‌ی لب)

لیفت لب کرنر یا لیفت گوشه‌ی لب نیز برای افرادی که اندوهگین به نظر می‌رسند، انجام می‌شود زیرا گوشه‌های بیرونی لب‌ها در این حالت دچار افتادگی شده و ظاهری اندوهگین به شخص می‌دهد. برش‌ها دقیقاً روی لبه بیرونی لب‌های بالایی ایجاد می‌شوند. یک ناحیه کوچک مثلثی از پوست در گوشه دهان برداشته می‌شود تا لب‌ها کمی جوان‌تر به نظر برسند. لیفت گوشه‌ی لب یک جایگزین مناسب برای بیمارانی است که به دنبال یک راه حل دائمی برای مدیریت شیارهای عمیق محل اتصال لب به پوست هستند. اگر شیارها عمیق و برجسته باشند، ممکن است عمل جراحی به طور صد درصد مشکل را رفع نکند، اما معمولاً روش لیفت لب کرنر تا حدود زیادی این مشکل را از بین می‌برد.

روش


عمل جراحی زیبایی لیفت لب در یک کلینیک مخصوص جراحی انجام می‌شود و حدود یک ساعت طول می‌کشد. این عمل جراحی می‌تواند تحت بیهوشی موضعی یا بیهوشی کامل و اغلب همراه با سایر عمل‌های جراحی زیبایی صورت انجام گیرد. دوره‌ی بهبود اولیه حدود یک هفته و بهبود کامل چند ماه طول می‌کشد. عمل جراحی لیفت لب به روش‌های مختلف و بسته به نتایجی که مورد نظر است، انجام می‌شود. لیفت لب، لب بالا را کوتاه می‌کند و ورمیلیون یا بخش قرمز لب را افزایش می‌دهد. برای رسیدن به این هدف، یک برش کوچک که به آسانی جای زخم آن پنهان می‌شود در زیر بینی اعمال می‌شود. اگر گوشه‌های دهان دچار افتادگی شده باشند، از برش‌های کوچک در دو طرف دهان برای تغییر موقعیت لب‌ها و ایجاد یک ظاهر جذاب‌تر استفاده می‌شود. پس از اتمام عمل جراحی لیفت لب، بخیه‌های ظریف که خود به خود از بین می‌روند در محل زخم زده می‌شوند.

 بهبود


پس از انجام عمل جراحی لیفت یا بالا کشیدن لب، می‌توانید ظرف مدت 4 تا 5 روز فعالیت‌های روزانه‌ی خود را از سر گیرید. به طور کلی کبودی و تورم کمی پس از انجام عمل جراحی لیفت لب مشاهده می‌شود. همچنین برای مدیریت درد و کاهش احساس ناراحتی که در اکثر بیماران وجود دارد، می‌توان از ضد دردهای رایج و بدون نسخه استفاده کرد. با این حال، اگر بیمار درد شدید احساس کند، پزشک داروهای ضد درد را برای کاهش میزان درد و ناراحتی تجویز خواهد کرد.

شما باید حداقل یک هفته پس از انجام عمل لیفت لب از انجام تمرینات ورزشی اجتناب کنید و سیگار نکشید. سیگار کشیدن فقط روند بهبودی را به تأخیر می‌اندازد و می‌تواند باعث ایجاد مشکلات جدی در بدن شما شود. اگر شما عمل لیفت لب را همراه با عمل بزرگ کردن لب انجام داده باشید، همان مراقبت‌های ویژه‌ی بعد از عمل جراحی اعمال خواهد شد.

 عوارض جانبی و خطرات


عوارض جانبی پس از انجام عمل زیبایی لیفت لب نادر است. با این حال، همانند انجام هر عمل جراحی دیگر، احتمال وجود عفونت یا واکنش به بیهوشی وجود دارد. سایر عوارض احتمالی عبارتند از: بی حسی، جای زخم، تورم و احساس سفتی در لب. برای کاهش خطر عوارض جانبی، رعایت دقیق تمام دستورالعمل‌هایی که متخصص جراح قبل و بعد از عمل به شما می‌دهد، بسیار مهم است.

آیا انجام عمل زیبایی لیفت لب موجب تغییر در حرکات دهان می‌شود؟


مهم نیست که عمل جراحی لیفت و بالا کشیدن لب چگونه انجام می‌شود، در هر حال این عمل بر اعصاب یا عضلات دهان تأثیر نمی‌گذارد. هر یک از روش‌های جراحی را که انتخاب کنید، بلافاصله پس از عمل، میزان خفیفی تورم وجود خواهد داشت. با این که تورم را می‌توان از بین برد، اما ممکن است تلفظ  یا خوردن برخی غذاهای خاص در ابتدا مشکل باشد. این مشکل موقتی است و عموماً پس از طی دو روز تورم از بین می‌رود. با پیشرفت بهبودی، لب‌هایتان به طور طبیعی و نرمال حرکت خواهند کرد.

هزینه


هزینه عمل جراحی لیفت لب به عوامل مختلفی از قبیل روش جراحی اعمال شده، روش بیهوشی و هزینه متخصص جراح بستگی دارد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است