جراحی لیفت صورت (کشیدن پوست صورت)

1393751151_8420301_rf3

دیگر علائم آشکار افزایش سن همچون خطوط ریز و چین و چروک های پوست، افتادگی پوست صورت و تشکیل لکه های قهوه ای بر روی آن یک بخش اجتناب ناپذیر از فرآیند افزایش سن نیست و بسیاری از افراد می توانند با کمک جراحی لیفت صورت و سایر روش های درمانی جراحی و غیر جراحی این علائم را از بین برده و فرآیند ایجاد آنها را معکوس نمایند. جراحی لیفت صورت که بطور تخصصی به آن ریتیدکتومی نیز گفته می شود، یکی از رایج ترین روش های درمانی مدرن است که بر روی مردان و زنانی که به دنبال ایجاد ظاهر جوان تر و احساس بهتر هستند، انجام می شود. از  روش جراحی لیفتینگ صورت برای حذف یا کاهش از بین رفتن قابلیت ارتجاع پذیری طبیعی پوست (معمولاً در نواحی اطراف چشم ها، دهان و خط فک)، صاف کردن پوست، کاهش خطوط و چین و چروک های ایجاد شده بر روی پوست و جوان سازی ظاهر خسته بیمار استفاده می گردد.

مزایای عمل جراحی لیفت صورت

مزایای این عمل جراحی به شرح زیر است:

  • افزایش اعتماد به نفس
  • احساس جوانی
  • جذاب بودن
  • توانایی پوشیدن لباس های یقه باز که دیگر نیازی به پنهان بدن نیست.
  • راحتی بیشتر برای آرایش کردن

روش انجام عمل جراحی لیفت صورت


امروزه سه نوع اصلی عمل جراحی لیفت صورت وجود دارد که عبارتند از جراحی قدیمی، لیفت صورت، ابرو و پیشانی با روش MACS و جراحی سوراخ کلید است. به این ترتیب جراح به شما اطلاعات لازم را درباره مناسب ترین روش قابل استفاده و بهترین نتایج قابل دستیابی از طریق آن ارائه خواهد کرد. جزئیات این روش های جراحی کشیدن پوست صورت در ادامه ارائه شده است. برای بسیاری از افراد، ترکیب عمل جراحی لیفت صورت با لیفتینگ گردن ایجاد ظاهر جوان تر و بهتر را امکان پذیر می کند و به این ترتیب ترکیب این روش های جراحی می تواند ظاهر بیمار را تا 10 سال جوان نماید.

عمل جراحی قدیمی لیفت صورت

در عمل جراحی لیفت گردن جراح یک برش در راستای خط رویش مو ایجاد کرده و این برش را تا خط موی پشت گوش ها ادامه می دهد. با توجه به محل ایجاد برش انتخاب شده برای این عمل جراحی، جای زخم آن در داخل موها و خطوط طبیعی صورت پنهان می شود و به این ترتیب مشاهده آن توسط سایر افراد به ندرت در آینده امکان پذیر است. هنگامی که برش های لازم در صورت ایجاد شد، جراح به دقت پوست را از بافت زیر آن جدا می کند و پس از این کار موقعیت چربی اضافی پوست را اصلاح کرده و عضلات صورت را سفت می نماید. در ادامه پوست صورت بالا کشیده و به محل برش اولیه بخیه زده می شود. در این زمان پوست اضافی ناحیه صورت حذف می گردد.
هنگامی که این عمل جراحی کشیدن پوست صورت کامل شد، صورت بیمار بانداژ می شود تا به این ترتیب از عفونت ناحیه تحت درمان جلوگیری شده و از پوست صورت در طول فرآیند بهبود آن حفاظت شود. این بانداژ معمولاً در روز قبل از مرخص شدن فرد از بیمارستان باز می شود. معمولاً یک لوله به محل پشت گوش ها بخیه زده می شود تا به این ترتیب خارج شدن خون اضافی و مایع از این ناحیه امکان پذیر گردد. این لوله با توجه به شرایط بیمار و تشخیص پزشک با گذشت چند روز برداشته خواهد شد.

لیفت صورت، ابرو و پیشانی با روش MACS

تفاوت اصلی این نوع عمل جراحی لیفت صورت و روش قدیمی در برش های کوچکتر ایجاد شده و سفت کردن عضلات صورت است، که بافت چربی اضافی از طریق شکاف های جراحی کوچک از محل خارج می شود.

جراحی سوراخ کلید

در صورتی که جراحی سوراخ کلید برای شما مناسب باشد، جراح چند برش کوچک بر روی پوست ناحیه صورت ایجاد می کند. در ادامه جراح از طریق این شکاف ها یک دوربین تلسکوپی به نام آندوسکوپ به زیر پوست ناحیه مورد نظر وارد می کند و از طریق این دوربین می تواند تصویر ناحیه تحت درمان را در صفحه نمایش مشاهده نماید. به این ترتیب جراح می تواند بطور دقیق عضلات نیازمند سفت شدن و نیز مقدار بافت چربی اضافی مورد نیاز برای خارج کردن از ناحیه تحت درمان را مشخص کند. جراحی سوراخ کلید رایج ترین روش درمانی مورد استفاده برای لیفت ابرو و ناحیه بالای صورت است و دوره ریکاوری به نسبت کوتاه دارد. جای زخم باقی مانده از این روش درمانی در سطح حداقل است، اما استفاده از آن برای همه افراد مناسب نیست. لطفاً برای اطلاع از مناسب بودن این روش درمانی برای خود با جراح متخصص در این رابطه ملاقات و صحبت نمایید.
برای مشاهده تصاویر بیماران قبل و بعد از این عمل جراحی کشیدن پوست صورت شما می توانید فیلم تهیه شده توسط این مرکز را مشاهده کرده و به نظرات بیماران قبلی ما که از این عمل جراحی استفاده کرده اند، گوش کنید. این مرکز درمانی بطور خاص در حوزه جراحی های زیبایی فعالیت می کند و به همین خاطر می تواند بهترین انتخاب های درمانی را به شما پیشنهاد نماید.

انتخاب روش جراحی مناسب برای لیفت صورت


دلایل مختلف برای انتخاب عمل جراحی لیفت صورت به شرح زیر وجود دارد:
•    شل شدن پوست و ریلکس شدن عضلات که باعث ایجاد چین و چروک و خطوط ریز در ناحیه صورت می شود
•    از بین رفتن خط فک که باعث ایجاد ظاهر نا زیبا و غیر محکم برای خط فک می شود
•    ایجاد خطوط عمیق در گوشه دهان که اغلب ظاهر ناراحت برای فرد به همراه دارد
•    شل شدن پوست و ایجاد چین و چروک در ناحیه گردن
•    فقدان اعتماد به نفس به خاطر ایجاد علائم پیری زودتر از موعد و نیز احساس عدم تناسب صورت با سایر اجزای بدن
•    کاهش زیاد وزن که می تواند باعث ایجاد علائم پیری شود.
•    پیر شدن پوست که می تواند باعث کاهش ارتجاع پذیری پوست در مقایسه با پوست های جوان شود و بدون داشتن چربی، پوست دچار افتادگی و چین و چروک خواهد شد.
•    به منظور زیباتر و جذاب تر به نظر رسیدن

توصیه های قبل از عمل جراحی


جراح زیبایی ممکن است به بیمار پیشنهاد دهد قبل از عمل جراحی لیفت صورت برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن و با دوام وزن کم کند. جراح زیبایی همچنین ممکن است به بیمار پیشنهاد دهد که سیگار کشیدن را ترک کند و انجام این کار می تواند نقش مهم در فرآیند بهبود بیمار داشته باشد. در صورتی که شما موهای خود را رنگ می کنید، معمولاً به بیمار توصیه می شود رنگ کردن موها را قبل از عمل جراحی انجام دهد، زیرا ممکن است پس از جراحی کشیدن پوست صورت مجبور شوید چند هفته برای رنگ کردن مجدد موها صبر نمایید. همچنین احتمالاً به شما توصیه می شود هنگام مراجعه به بیمارستان، عینک و شال یا روسری به همراه داشته باشید تا به این ترتیب بتوانید کبودی احتمالی ایجاد شده پس از درمان را پنهان نمایید.
در صورت سیگاری بودن یا مصرف آسپیرین یا سایر داروهای مانند آن، با جراح زیبایی در این رابطه با وی صحبت نمایید. به این ترتیب جراح می تواند به شما درباره توقف یا ادامه انجام این فعالیت ها توصیه های لازم را ارائه کند.

روز عمل جراحی لیفت صورت


جراح زیبایی با شما در مطب ملاقات کرده و رضایت نامه نهایی درمان را از شما دریافت می کند. پس از این کار با استفاده از یک خودکار، صورت شما علامت گذاری و برای انجام عمل جراحی آماده می شود. در صورت وجود هر گونه سوال درباره این عمل جراحی کشیدن پوست صورت، لطفاً این سوالات را در جلسه مشاوره با جراح زیبایی مطرح نمایید.
عمل جراحی لیفت صورت و گردن شامل برداشتن پوست اضافی صورت از ناحیه گردن، چانه و گونه است که تحت بی هوشی عمومی انجام می شود. هنگامی که شما پس از عمل جراحی به هوش می آیید، یک پوشش مخصوص بر روی صورت شما وجود خواهد داشت و احتمالاً از لوله های تخلیه در محل جراحی کشیدن پوست صورت استفاده شده است.
در صورت نیاز در این زمان برای بیمار داروهای مسکن تجویز می شود، اما با این وجود جراحی لیفت صورت یک روش دردناک نیست و ناراحتی بیمار معمولاً به خاطر احساس سفت و محکم شدن پوست است. در این شرایط لازم است بیمار برای 1 تا 2 روز در بیمارستان بماند و لوله های تخلیه ترشحات زخم قبل از بازگشت بیمار به خانه برداشته خواهند شد.

مراقبت در خانه پس از عمل جراحی لیفت صورت


پس از مراجعه به خانه به بیمار توصیه می شود سر خود را در روز های اول بالا نگه داشته و از خم کردن سر، بلند کردن اجسام سنگین یا حرکت های سریع سر خودداری نمایند. در این زمان به بیمار نکات لازم درباره زمان شستن موها ارائه می شود و انجام این کار می تواند به کشیدن راحت تر بخیه ها کمک کند. در صورت نیاز بیمار می تواند از یک روسری یا شال برای پنهان کردن هر گونه کبودی و ورم ایجاد شده پس از درمان و کشیدن پوست صورت استفاده کند.
بسیار مهم است که بیمار در جلسات ملاقات بعدی با پزشک شرکت کرده و در این جلسات نحوه مراقبت از زخم های باقیمانده از عمل جراحی لیفت صورت و فرآیند بهبود بیمار مورد بررسی قرار می گیرد. بیمار معمولاً می تواند پس از کشیدن بخیه ها به محل کار خود باز گردد و کبودی و ورم ایجاد شده پس از عمل جراحی کشیدن پوست صورت پس از 2 تا 3 هفته از بین خواهد رفت. در این مرکز تخصصی برای هر بیمار یک پرستار شخصی قبل و بعد از عمل جراحی لیفت صورت انتخاب می شود و پرستار می تواند وضعیت شما را بطور نزدیک تحت نظر داشته و سوالات احتمالی شما را در ارتباط با روش درمان پاسخ گوید.

ریکاوری پس از عمل جراحی لیفت صورت


ریکاوری پس از انواع مختلف روش های جراحی لیفت صورت متفاوت است، اما بطور میانگین افراد بیمار می توانند فعالیت های عادی و روزمره خود را با گذشت 14 روز از عمل جراحی مجدداً شروع نمایند. علاوه بر این بخیه های جراحی معمولاً پس از گذشت 7 تا 14 روز از عمل جراحی کشیده خواهند شد. کبودی و ورم در ناحیه صورت و گردن پس از عمل جراحی کشیدن پوست صورت مسئله ای کاملاً عادی است، اما استراحت کافی می تواند این اطمینان را فراهم کند که علائم ایجاد شده در این شرایط به سرعت از بین بروند. علاوه بر این مهم است که بیمار در طول دوره ریکاوری به دقت توصیه ها و دستور العمل های ارائه شده توسط جراح زیبایی خود را دنبال کرده و رعایت نماید.

هزینه عمل جراحی لیفت صورت


نظر به اینکه هر بیمار دارای شرایط خاص است و با توجه به این شرایط تحت درمان قرار می گیرد، هیچ بهای مشخصی برای عمل جراحی لیفت صورت(کشیدن پوست صورت) وجود ندارد. به منظور کسب اطلاع از برنامه درمانی مناسب برای خود، با کلینیک زیبایی دکتر طرزی تماس بگیرید. هزینه این روش درمانی شامل حق الزحمه جراح، هزینه بستری در بیمارستان و مراقبت های پس از درمان است و در این رابطه هیچ هزینه پیش بینی نشده ای برای افراد بیمار وجود ندارد.


به این پست امتیاز دهید.
جراحی لیفت صورت (کشیدن پوست صورت)
5 از 2 رای