درمان آسیب‌های نورخورشید و آفتاب سوختگی پوست

ZibaieWwW.Kamyab.IR_

گذراندن چند ساعت زمان در معرض نور خورشید می تواند باعث وارد شدن آسیب به پوست های حساس شده ضایعات پوستی و افتادگی پوست، تغییر رنگ، آفتاب سوختگی، سرطان پوست و کم آب شدن پوست را به همراه داشته باشد. قرار گرفتن در معرض پرتوی فرا بنفش می تواند باعث ایجاد علائم پیری پیش از موعد در پوست شود که در اصطلاح به آن روند پیری ناشی از صدمه آفتاب گفته می شود و می تواند ظاهر پوست فرد را پیر تر از آنچه واقعاً هست، نشان دهد.
پرتوی فرابنفش می تواند باعث ضخیم شدن یا نازک شدن پوست شده و ترک های ریز و چین و چروک  در پوست فرد ایجاد کند و به این ترتیب پوست فرد مستعد کبودی، پارگی و آسیب دیدگی خواهد شد. ضخیم شدن پوست می تواند در نتیجه تجزیه فیبرهای الاستین ایجاد شده و افتادگی پوست را با کاهش ارتجاع پذیری پوست به همراه داشته باشد. هنگامی که پوست فرد در نتیجه این شرایط ضخیم شود، چین و چروک بر روی آن تشکیل می شود و معمولاً این چین و چروک ها را می توان در پوست ناحیه پشت گردن مشاهده کرد.

پوست بی عیب یکی از ویژگی های مطلوبی است که همه انسان ها به دنبال آن هستند. در کلینیک زیبایی دکتر طرزی این اعتقاد وجود دارد که پوست می بایست بدرخشد و ظاهر شفاف و زنده داشته باشد. روش های درمان مورد استفاده در کلینیک زیبایی دکتر طرزی به آرامی پوست را جوان کرده و تاثیرات ناشی از افزایش سن را از بین می برد. چین و چروک های نامطلوب، لکه های ناشی از خورشید و آسیب های دیگر آن در این شرایط حذف می شوند. نتایج حاصل از این روش های درمانی می تواند پوستی صاف، طبیعی و جوان برای فرد بیمار، باشد.

مثال هایی از آسیب های وارد شده به پوست در نتیجه قرارگیری در معرض نور خورشید به شرح زیر هستند:

  • الاستوزیس خورشیدی
  • لک شدن پوست
  • لکه های کبدی
  • وارد شدن آسیب خوش خیم به رنگ دانه های پوست
  • ایجاد خال های خوش خیم
  • کراتوزیس خورشیدی
  • لکه های خورشیدی

درمان فوتو فیسال


بر خلاف روش های لیزر درمانی تهاجمی، عمل جراحی، یا سیستم های درمان با انرژی پر توان (IPL)، درمان فوتو فیسال آخرین تکنولوژی درمانی طراحی شده برای درمان آفتاب سوختگی است که از انرژی هموار و پالس های بلند با یک طول موج خاص برای درمان افراد استفاده می کند. در صورتی که شما با مشکلات پوستی در صورت و دست های خود به خاطر قرار گرفتن در معرض نور خورشید مواجه شدید یا پوست شما در نتیجه این شرایط قرمز شده و آکنه روزاسه در پوست صورت شما ایجاد شده است، یا شبکه رگ ها در زیر سطح پوست شما نمایان گردیده است، ممکن است با اطلاع از امکان درمان آفتاب سوختگی پوست با این تکنولوژی شگفت زده شوید.
این روش درمان آسیب های خورشید به پوست یک روش مناسب است، زیرا می تواند تمام انواع مشکلات پوستی را به صورت بی خطر و موثر بر طرف کرده و باعث بهبود وضعیت پوست و ساختار آن شود. با استفاده از این روش امکان درمان راحت تر و ایجاد ظاهر شفاف تر برای پوست با تعداد جلسات درمانی کمتر امکان پذیر می شود. این روش درمانی دارای قابلیت درمان نواحی حساس بدن همچون ناحیه صورت است و به این ترتیب می توان اهداف زیبایی مورد نظر بیمار را نیز تامین کرد. این روش درمان معمولاً در چهار جلسه درمانی در طول سه ماه انجام می شود. به این ترتیب بهبود تدریجی در پوست بیمار با ریسک به نسبت پایین ایجاد شده و نتایج رضایت بخش بدست می آید. این روش درمانی به قدری ایمن است که امکان استفاده از آن برای پوست ناحیه گردن، سینه و دست ها وجود دارد.
در صورتی که در ناحیه صورت و دست های خود دچار لکه های خورشیدی شده اید، می توانید این اشکالات را با روش لیزر درمانی فوتو فیشال از بین ببرید. این روش درمانی می تواند تمام مشکلات ایجاد شده در این بخش را به صورت بی خطر و موثر از بین ببرد و باعث بهبود ساختار پوست و وضعیت آن شود.
پس از جلسه مشاوره اولیه بیمار و بررسی مناسب بودن این روش درمانی برای وی و نیز انجام آزمایش های لازم، این روش درمانی آغاز می شود. هزینه این روش درمانی بر اساس تعداد جلسات درمانی محاسبه می شود. گاهی اوقات می توان چند ناحیه از بدن را در یک جلسه تحت درمان قرار داد و به این ترتیب هزینه های مختلف برای این جلسات درمانی محاسبه می شود.

لیزر تجدید ساختار فراکشنال CO2


لیزر تجدید ساختار فراکشنال CO2 یک روش درمانی رایج برای بیمارانی است که به دنبال بهبود ظاهر پوست خود هستند. بر خلاف روش های لیزر درمانی قدیمی که در آنها پوست لایه برداری شده و نتایج  درمان با یک دوره طولانی استراحت ایجاد می شود، این تکنولوژی لیزر درمانی دوره ریکاوری و استراحت کوتاه دارد و می تواند آسیب ها و لکه های پوست را از بین برده و نیز باعث بهبود ظاهر و ساختار پوست بیمار شود.
نسل جدید ابزارهای لیزر درمانی از طول موج های خاص استفاده می کنند و به آنها لیزر CO2 نیز گفته می شود. لیرز CO2 دارای استاندارد طلایی برای تجدید ساختار پوست است. نتایج این روش درمانی به صورت ماندگار و طولانی مدت باقی می ماند و بهتر از نتایجی است که در سایر روش های لیزر درمانی به دست می آید. این روش درمانی تحت بی حسی موضعی و با استفاده از داروی آرام بخش در حالت نیمه بیدار (در صورت نیاز) انجام می شود. در این حالت معمولاً فقط به یک جلسه درمان با این روش نیاز است و دوره ریکاوری آن فقط به چند روز زمان نیاز دارد.

میکرو درم


این روش درمانی یک روش سبک تر نسبت به روش درم آبریژن است. معمولاً این روش درمانی به منظور تراشیدن پوست استفاده شده و باعث از بین رفتن چربی پوست و درمان جای جوش شود. میکرو درم آبریژن یک روش غیر جراحی و دارای حداقل سطح تهاجم است. این روش تاثیر بسیار رضایت بخش در درمان آسیب های خورشیدی و آفتاب سوختگی پوست صورت در نتیجه پرتوهای مضر خورشید و ضخیم شدن کلاژن دارد. کلاژن پروتئینی است که پوست را تغذیه کرده و شاداب نگه می دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله میکرودرم مراجعه فرمایید.

لایه برداری پوست


در پوست انسان اجزایی وجود دارد که نقش اساسی در رشد و حفاظت از پوست را بر عهده دارند. لایه برداری پوست در اکثر مواقع برای نواحی صورت استفاده می شود، اما همچنین می تواند برای درمان پوست ناحیه گردن و دست ها نیز مفید باشد. لایه برداری پوست یک روش درمانی کاملاً غیر تهاجمی برای درمان آسیب های وارد شده به پوست در نتیجه نور خورشید و ضایعات ایجاد شده به خاطر آن است. علاوه بر این، از این روش می توان برای جوان تر و شاداب تر کردن پوست نیز استفاده کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله لایه برداری پوست مراجعه فرمایید.

تزریق بوتاکس


 رایج ترین روش درمانی برای مشکلات ظاهری پوست تزریق بوتاکس است که انتخاب اول برای جوان سازی پوست و از بین بردن آسیب های خورشیدی می باشد. تزریق بوتاکس می تواند تمام علائم ایجاد شده در پوست ناحیه گردن و صورت و نیز چین و چروک های ایجاد شده به خاطر افزایش سن و قرار گرفتن در معرض نور خورشید را از بین ببرد. سم بوتولینیوم ماده اصلی بوتاکس است که می تواند فعالیت عضلات را با مسدود کردن سیگنال های عصبی مغز مختل کند. با توقف فعالیت این عضلات، چین و چروک های ایجاد شده بر روی پوست به خاطر فعالیت آنها برای حداقل 3 تا 4 ماه از بین خواهد رفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله تزریق بوتاکس مراجعه فرمایید.

تزریق ژل


تزریق ژل به منظور از بین بردن علائم ایجاد شده بر روی پوست به خاطر افزایش سن و نیز جوان سازی ظاهر پوست استفاده می شود. تزریق ژل می تواند حجم از بین رفته پوست را با افزایش تولید کلاژن در آن بازیابی نماید. رستیلان و ژودرم از پر کاربردترین ژل های مورد استفاده برای تزریق به پوست هستند که از اسید هیالورونیک ساخته می شوند. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی در پوست است که نقش با اهمیت در جوان نگه داشتن ظاهر آن دارد. به این ترتیب تزریق ژل توسط افراد متخصص و حرفه ای یک روش درمانی مناسب برای حل این مشکلات برای تمام گروه های سنی می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله تزریق ژل مراجعه فرمایید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است