درمان افتادگی و سفت کردن پوست صورت و گردن

12

با افزایش سن، به تدریج شاهد ایجاد خطوط و چین و چروک در صورت خود خواهیم بود، پوست، کلاژن و خاصیت کشسانی خود را از دست می دهد و شل شده و دچار افتادگی می شود. شادابی و جوانی که روزی در صورت ما وجود داشت، شروع به ناپدید شدن می کند. هر چه فرد پیرتر می شود، همه ی این تغییرات شدیدتر و واضح تر خواهد بود. عوامل زیادی وجود دارند که بر روند پیری تاثیر می گذارند و علایم پیری زودتر از موعد ایجاد می کنند. از جمله ی این عوامل می توان به ژنتیک، نحوه ی زندگی و محیط اشاره کرد. روش های درمانی متنوعی برای ناپدید کردن این خطوط پیری وجود دارد که از آن جمله می توان به کشیدن و لیفت گردن و صورت اشاره کرد.

در کلینیک زیبایی دکتر طرزی، روش های مختلفی به منظور بازسازی کلاژن، افزایش حجم و سفت شدن پوست ارائه می شود. ما از جدیدترین تکنولوژی ها در روش های درمانی توسط لیزر، اولتراسوند و تزریق ژل استفاده می کنیم. از آنجا که همه ی مراجعین ما با هم متفاوت هستند، ممکن است یک یا ترکیبی از چند روش درمانی برای شما مناسب باشد. ما از نزدیک شما را تحت نظر خواهیم داشت و نتایج درمان را به طور کامل بررسی خواهیم کرد و با شروع روند سفت شدن پوست و تولید کلاژن جدید، براساس نیاز شما، نوع روش درمانی را تغییر خواهیم داد. هدف ما این است که چهره ای شاداب و جوان به شما هدیه کنیم و برای برطرف کردن آسیب های محیطی به پوست و تقویت آن به منظور بازیابی ساختار و حالت کشسانی خود، راه حل هایی ارائه خواهیم داد.  

روش های درمان افتادگی پوست صورت و گردن در کلینیک دکتر طرزی


هایفوتراپی

افرادی که به میزان جزئی دارای پوست شل و افتاده هستند، می توانند از روشی با عنوان هایفوتراپی پوست که نسبت به سایر روش ها کمتر تهاجمی است، برای درمان افتادگی پوست استفاده کنند. هایفوتراپی یک روش اولتراسوند درمانی است که در درمان شل شدن پوست موثر است و باعث سفت شدن و لیفتینگ گردن و صورت می شود تا ظاهر افتاده ی آن را بهبود بخشد. از روش هایفوتراپی همچنین می توان برای کاهش لایه های چربی در سایر نواحی بدن استفاده کرد. در کلینیک زیبایی دکتر طرزی از این روش در نواحی پوست صورت و گردن استفاده می شود تا افتادگی پوست صورت را به طور تدریجی اما موثر درمان کند. این روش درمان افتادگی پوست صورت، تولید کلاژن را تحریک می کند و همزمان باعث سفت شدن پوست در ناحیه ی تحت درمان می شود و پس از انجام این روش، نیازی به بستری شدن و استراحت برای بهبودی ناحیه ی تحت درمان وجود ندارد. نتایج حاصل از این روش بلافاصله پس از انجام آن قابل مشاهده نخواهد بود، اما به تدریج شاهد بهبودی خواهید بود و پس از گذشت 6 ماه از اولین جلسه ی درمانی، می توانید شاهد نتایج نهایی آن باشید. مراجعین می توانند با پیگیری جلسات درمانی خود به طور منظم، نتایج حاصل از درمان را به طور مستمر بهبود بخشند و برای رفع افتادگی پوست زیر چانه که با افزایش سن شدیدتر می شود، روش پیشگیرانه ای را به کار برند. این روش همچنین برای افرادی که افتادگی شدیدی در پوست خود ندارند و می توانند از روش ملایم تر و ساده تری استفاده کنند، گزینه ی  مناسبی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله هایفوتراپی مراجعه فرمایید.

لیزرRF

در روش آر اف فرکشنال ،سفت کردن پوست با لیزر ، از نور لیزر در طیف مادون قرمز استفاده می شود تا باعث انتقال حرارت به کلاژن زیر پوست شوند. در جوانسازی پوست با rf انتقال حرارت به کلاژن، باعث تخریب کلاژن می شود و نتیجه ی آن تشکیل کلاژن جدید است.  این روش برای افرادی که به تازگی شاهد افتادگی پوست و ایجاد قبقب هستند و یا برای افرادی که در ناحیه ی گردن پوستی شل و افتاده دارند، مناسب است. در جوان سازی پوست با rf معمولا تا جلسات دوم و سوم درمان، شاهد نتایج آن نخواهید بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله جوانسازی با لیزر مراجعه فرمایید.

تزریق ژل

در روش تزریق ژل، پرکننده ها قادر به تولید کلاژن جدید نیستند اما می توانند به جای آن عمل کنند. با تولید مواد مصنوعی شیمیایی که برای بدن مضر نیستند و نمی توانند از طریق بدن جذب شوند، پزشک می تواند میزان مشخصی از این مواد را تزریق کند تا ظاهر چین و چروک ها و خطوط صورت را بهبود بخشد. این تزریق ها که حالت تهاجمی بسیار جزئی دارند، تنها چند دقیقه طول می کشد.
قبل از اقدام به استفاده از هر روش درمانی برای جوانسازی و درمان افتادگی صورت، حتما با پزشک خود مشورت کنید. هرچند ژل های تزریقی از مواد طبیعی ساخته شده باشند، اما باید حتما قبل از تزریق هر ماده به بدن خود، با یک فرد متخصص و حرفه ای مشورت کنید. یک جراح متخصص زیبایی می تواند به شما در تصمیم گیری برای این که کدام روش مناسب تر است، کمک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله تزریق ژل مراجعه فرمایید.

تزریق چربی

روش تزریق چربی به سرعت در حال تبدیل شدن به بهترین روش برای افزایش حجم نواحی مورد نظر از بدن می باشد. این روش نسبت به سایر روش ها دارای چند مزیت است. اول این که، از دست دادن چربی، اولین علت کاهش حجم است. بازیابی حجم از طریق انتقال چربی، باعث ایجاد ظاهری طبیعی تر می شود. به دلیل این که در روش تزریق چربی از بافت بدن خود شخص برای تزریق به محل مورد نظر استفاده می شود، احتمال ایجاد واکنش ناخواسته ی بدن در برابر آن وجود ندارد. در روش تزریق چربی پس از گذشت زمان، احتمال تشکیل کپسول سخت در اطراف پروتز وجود دارد. چربی نسبت به سایر پرکننده ها، در حجم بسیار بیشتری در دسترس است. در نهایت، افزایش حجم توسط چربی، دائمی است. از روش تزریق چربی می توان در تمام نواحی صورت شامل گونه ها و لب ها برای بازیابی حجم از دست رفته، استفاده کرد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله تزریق چربی مراجعه فرمایید.

مزوتراپی

مشخص گردیده است که مزوتراپی با انجام تزریق‌های میکرو(بسیار کوچک) متعدد اسید هیالورنیک، بر روی پیرشدگی پوست در اثر نور مؤثر است و این امر با استفاده از سونوگرافی (اولتراسوند) تأیید شده است. اما همه بیماران از روش مزوتراپی دارای نتیجه و پاسخ یکنواخت نبوده‌اند.

درمان با PRP

پلاکت ها سلول های خونی هستند که به بافت در بهبودی و تولید سلول های جدید کمک می کنند. PRP تزریقی به درون نواحی خاص پوست، مانند یک ماتریکس عمل می کند که کلاژن بدن شما را تحریک به رشد می کند، بافت را بازسازی می کند و  در نتیجه به طور طبیعی پوست را سفت و نرم می کند. در این روش، PRP چین و چروک صورت را صاف می کند و پوستی صاف تر ایجاد می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله جوانسازی با PRP مراجعه فرمایید.

لیفتینگ و کشیدن پوست با جراحی

در مواردی که افتادگی پوست شما بسیار شدید است، راه حل دیگری به جز عمل جراحی پلاستیک(کشیدن پوست صورت) وجود نخواهد داشت، چون عضلات زمینه ای پوست باید ترمیم شوند و تغییر کنند.   معمولا در لیفتینگ گردن ، پوست گردن با برداشتن چربی واقع در زیر و روی فیبرهای عضلانی که از ترقوه تا فک گسترش یافته اند، کشیده می شود. این عضله در جلوی گردن و زیر خط فک سفت می شود تا ظاهر غبغب را بهبود بخشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله هایفوتراپی و لیفت صورت مراجعه فرمایید.

در برخی موارد که افتادگی و شل شدگی پوست در مراحل پیشرفته قرار دارد و دارای خطوط و چین و چروک عمیقی است، روش های لیفتینگ پوست و عمل جراحی زیبایی توسط لیزر، جایگزین های مناسب تری هستند.  

یک جلسه ی مشاوره با یکی از متخصصین ما ضروری است تا پوست شما به طور دقیق مورد معاینه و بررسی قرار گیرد تا مناسب ترین روش درمانی برای افتادگی پوست شما تعیین شود. 


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است