درمان لاغری صورت با تزریق ژل، چربی و پروتز

33-280x300

ما در زمانی زندگی می کنیم که افراد زیادی با چاقی و اضافه وزن روبرو هستند و به دنبال راهی برای لاغر کردن صورت و دیگر قسمت های بدن خود هستند اما گاهی اوقات نیز با افرادی مواجه می شویم که بدن آنها بسیار استخوانی است و این شرایط بطور خاص در ناحیه صورت آنها جلب توجه می کند.
در اکثر موارد این مشکل دلایل اساسی دارد، اما اگر این لاغری به خاطر شرایط فیزیکی ابتلا به بیماری ایجاد شده باشد، روش درمانی می بایست در راستای درمان دلایل اصلی مشکلاتی باشد که علت لاغری صورت بیمار هستند یا زاویه دار کردن صورت. در موارد دیگر، لاغری بیش از حد با هیپوپلازی ماکسیلیاری بالا ارتباط دارد که می تواند باعث کاو یا مقعر شدن ناحیه شقیقه شود، که این شرایط با سطح تحدب کمتر در ناحیه استخوان گونه همراه است. در نهایت خالی بودن ناحیه شقیقه و استخوان گونه می تواند به خاطر فرآیند افزایش سن نیز ایجاد شود.
1

به همین دلیل این مشکلات می تواند حتی بیماران جوانی که مبتلا به بیماری های خاص هستند را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد. برای مثال، همانطور که در تصویر بالا می توان مشاهده کرد، امکان ایجاد فرو رفتگی بیش از حد در گونه وجود دارد که این مشکل بطور خاص در کنار بینی بیشتر به چشم می خورد. این فرو رفتگی در راستای مجاری اشک ادامه پیدا می کند.

2

در این شرایط خاص، یک زن جوان را می توان مشاهده کرد که نیازمند افزایش حجم در نواحی خاص صورت و درمان لاغری موضعی به منظور ایجاد هماهنگی بیشتر در آن است. در این حالت می بایست از اصلاح بیش از حد این نواحی اجتناب شده و فقط به مقدار لازم از ژل برای درمان مشکلات ظاهری بیمار استفاده گردد و استخوان های گونه و ناحیه شقیقه می بایست از نظر ظاهری اصلاح شوند. به این منظور ما اغلب به دنبال گونه گذاری بدون جراحی هستیم زیرا استخوان های گونه کمتر از حد لازم خودنمایی می کنند. مشخص است که در این شرایط می بایست از ایجاد استخوان های گونه بسیار برجسته خودداری کرد.

در واقع می توان بیان کرد موارد اصلاح انجام شده در ناحیه پایه صورت وضوح کمتری در مقایسه با اصلاحاتی دارد که در خط لبخند ایجاد می شود. مطمئناً درمان انجام شده در این شرایط با توجه به نظر بیمار است، زیرا بیماران بهتر از ما می توانند اشکالات ظاهری خود را تشخیص دهند. به این ترتیب می توان بدون زیاده روی، یک ظاهر طبیعی برای صورت بیمار ایجاد کرد و با توجه به خواست وی اصلاحات لازم را در این رابطه انجام داد.

روش های درمان لاغری صورت


 تزریق ژل های قابل جذب: ژل های قابل جذب و بطور خاص اسید هیالورونیک و آگاروز برای اصلاح ظاهر بسیار مناسب هستند زیرا این مواد می توانند حجم لازم را ایجاد کرده و برای وضعیت بافت مناسب هستند. لازم به ذکر است که ژل های جدید ساخته شده از اسید هیالورونیک می توانند ظاهر بسیار طبیعی برای بیمار ایجاد کنند و قابل ذکر است که ما از تکنیک های جدید برای درمان لاغری صورت استفاده می کنیم که عوارض جانبی سایر ژل ها را ندارند. این روش همچنین برای درمان چروک زیر چشم و دیگر نواحی صورت کاربرد دارد.

3

گاهی اوقات مشاهده می شود که  پس از درمان استخوان های گونه خیلی برجسته تر از بخش های کناری خود هستند. با استفاده از این تکنیک مشکل فوق ایجاد نشده و همه افراد می توانند بدون احتمال اشتباه در اصلاح از خدمات درمانی مورد نیاز استفاده نماید. با توجه به اینکه فرآیند اصلاح در این شرایط در لایه های عمیق پوست انجام می شود، به این ترتیب حجم بیشتری در پوست ایجاد شده و ظاهر فرد پس از درمان طبیعی تر خواهد بود. این روش درمانی هزینه به نسبت بالاتری برای بیمار خواهد داشت.

درمان با مصرف داروهای تجدید ساختار کننده بیولوژیک

در صورت استفاده صحیح از این روش به اعتقاد ما این روش می تواند بهترین روش چاق شدن صورت بوده و ظاهر طبیعی و حجم مناسب برای پوست فرد ایجاد کند. به این منظور در این کلینیک از پلی الکتیک اسید و تری فسفات کلسیم استفاده می شود.
بهترین افراد برای استفاده از این روش درمانی بیماران استخوانی هستند که به دنبال تجدید ساختار بافت زیر پوستی خود هستند و مشکل آنها مطمئناً با گذشت زمان بر طرف نمی شود. در حقیقت، تزریق این ژل ها باعث واکنش خاص در بدن انسان و تشکیل فیبر کلاژن می شود که برای این بیماران بسیار مفید می باشد.

4

در تصویر بالا بیماری مشاهده می شود که پوست بسیار نازک دارد و به همین خاطر با افتادگی عمده پوست مواجه شده است. در طول جلسه مشاوره با این بیمار، ما درباره نواحی نیازمند درمان و نواحی خاصی که نیازی به درمان ندارند تصمیم گرفتیم و به این ترتیب محل ایجاد تغییر در پوست صورت را مشخص کردیم. نتیجه نهایی این درمان را می توانید در تصویر سوم مشاهده کنید. این نتایج پس از چند جلسه درمان در یک دوره زمانی درمان چند ماهه ایجاد شده است. به این منظور تزریق های متعدد با مقادیر کم ژل در هر نقطه از صورت انجام شده و در نتیجه یک ظاهر بسیار یکنواخت برای پوست صورت فرد ایجاد شده است. در نهایت، نواحی تحت درمان ماساژ داده می شود و به این ترتیب ایجاد ظاهر یکنواخت و طبیعی برای صورت فرد امکان پذیر خواهد شد.
جلسات درمانی در این حالت بیشتر از 10 دقیقه طول نخواهد کشید! به این منظور لازم است پزشک حداقل نیم ساعت قبل از شروع درمان از مواد بی حسی موضعی بر روی نواحی تحت درمان استفاده کرده و سپس از بیمار خواسته می شود تا زمان تاثیرگذاری داروی بی حسی صبر کند. در پایان لازم است 20 دقیقه به ماساژ محل درمان اختصاص داده شود. به این ترتیب، کل فرآیند درمان تقریباً یک ساعت و گاهی اوقات کمی بیش از یک ساعت خواهد بود.
نتایج این روش درمانی در طول چند ماه باعث حجم دهی به پوست و کشیدگی در آن می شود و این شرایط در نتیجه واکنش بدن به ژل تزریق شده ایجاد می گردد. به همین خاطر لازم است برای تاثیرگذاری این روش درمانی مدت زمان لازم سپری شود! در نتیجه باید توجه داشته باشید که این روش برای افرادی که به دنبال نتایج فوری هستند، مناسب نیست. برای درمان بیمارانی که نتایج سریع می خواهند بهتر است از تزریق ژل های قابل جذب استفاده شود. ژل های تجدید ساختار بیولوژیک می توانند باعث ایجاد مقداری گره یا غده های ریز برای درصد کمی از بیماران شود که این شرایط خطرناک بوده و به خاطر تجمع کلاژن ایجاد می گردد. علاوه بر این، به منظور اجتناب از عوارض جانبی، لازم است این تکنیک توسط متخصصان معروف و معتبر انجام شود. حتی در این شرایط، لازم است پرسنل مطب پزشک نیز، متخصص و محتاط باشند.

درمان دارویی برای حیات بخشی بیولوژیک

این روش بطور خاص بر روی ساختار و وضعیت پوست و نه حجم آن تاثیر می گذارد. در صورتی که بیمار موافق باشد، ما از این روش درمانی برای آماده کردن بافت های پوست استفاده می کنیم. اما در واقع حجیم شدن پوست در نتیجه این روش درمانی بهتر از روش های دیگر است و ساختار پوست نسبت به آن واکنش مثبت نشان می دهد.
در روش درمان حیات بخش بیولوژیک که ما ترجیح می دهیم از آن برای بیماران خود استفاده کنیم، از اسید هالورونیک فعل و انفعالی استفاده می کند که حجم کمتری داشته اما به خوبی هیدراته شده است. به این ترتیب این روش درمان یک روش نو آورانه است که در آن از پلاسمای غنی شده با پلاکت (PRP) برای بهبود سریع و ایجاد نتایج بهتر در مقایسه با روش های درمانی دیگر استفاده می گردد.

رژیم غذایی چاق کننده

این روش درمانی، سودمندی مناسب ندارد زیرا در صورتی که یک نفر بطور مداوم لاغر باشد، گاهی اوقات این شرایط حتی چند ماه پس از استفاده یک رژیم غذایی چاق کننده نیز ادامه پیدا می کند و بیمار فقط دو پوند وزن اضافه می کند که این وزن معمولاً با یک سرما خوردگی مجدداً به شرایط قبل باز خواهد گشت!
به هر حال، به اعتقاد ما، بیماران استخوانی سعی می کنند با این روش مقداری وزن اضافه کرده و وضعیت بافت بدن خود را بهبود بخشند. نتایج عالی این روش درمانی در مواقعی مشاهده می شود که فرد سیگار کشیدن را ترک کند و به این ترتیب وضعیت پوست بهبود پیدا کرده و بافت های آن حجیم می شود. علاوه بر این با استفاده از این روش گرفتگی پوست کمتر شده و شفافیت آن افزایش پیدا می کند! به همین خاطر همواره ما به بیماران خود توصیه می کنیم در صورتی که به دنبال ظاهر مناسب برای پوست خود هستند، می بایست در اسرع وقت سیگار کشیدن را ترک کنند!

عمل جراحی تجدید ساختار پوست با چربی

این روش درمانی می تواند نتایج مناسب برای پوست ایجاد کند، اما به این منظور لازم است از عمل جراحی استفاده شود و بسیاری از بیماران تمایلی به عمل جراحی برای رفع مشکل خود ندارند. علاوه بر این، نتایج این روش درمانی ( بطور مثال  تزریق چربی در گونه ) همیشه با دوام و ماندگار نیستند. در بعضی از موارد فرآیند جذب مجدد پس از یک دوره زمانی کوتاه اتفاق افتاده و نتایج درمان بطور کامل از بین می رود، در نتیجه باید از  روش درمانی تزریق چربی بیش از یک بار استفاده شود تا نتایج آن بهبودی چشمگیر پیدا کند. این روش درمان لاغری صورت از عمل جراحی استفاده کرده و مشکلات پس از جراحی را برای بیمار به همراه دارد. به همین خاطر بیمار نمی تواند برای چند روز از خانه خارج شود.

درمان جراحی با استفاده از پروتز

در این حالت پزشک وضعیت ظاهری صورت را بررسی کرده و ممکن است برای درمان لاغری صورت از روش های پروتز گونه و چانه استفاده نماید. پروتز چانه با تزریق ژل و چربی یک روش ایده آل برای افرادی است که به دنبال بزرگ کردن چانه خود هستند یا تمایل دارند توازن چانه خود را با سایر اجزای صورت بدون نیاز به دوره ریکاوری مربوط به انجام عمل جراحی چانه، افزایش دهند.


به این پست امتیاز دهید.
درمان لاغری صورت با تزریق ژل، چربی و پروتز
5 از 1 رای