درمان لبخند لثه ای با بوتاکس

1

با درمان لبخند لثه ای با بوتاکس در کلینیک زیبایی دکتر طرزی، توسط پزشک متخصص، می توانید با اعتماد به نفس بیشتری لبخند بزنید. برخی افراد هنگامی که لبخند می زنند، لب بالاییشان از دندان ها بالاتر قرار می گیرد و در نتیجه لثه ها نمایان می شود و ایجاد لبخندی غیر جذاب می کند؛ به این حالت لبخند لثه ای یا لبخند لثه نما گفته می شود. این حالت به دلایل و علت های متعددی ایجاد می شود. یکی از این دلایل، فعالیت بیش از حد عضله ایست که لب بالایی را بالا می آورد. گاهی اوقات، به دلیل کوتاهی لب بالا، هنگام لبخند، لثه ی بالایی نمایان تر می شود و مشکل طرح لبخند لثه ای تشدید می شود. خوشبختانه می توان لبخند لثه ای را توسط تزریق سم بوتولینوم که با عنوان بوتاکس شناخته می شود،  و یا جراحی لبخند لثه ای به طور موثر اصلاح کرد.  عوامل گوناگونی در بروز لبخند لثه نما نقش دارند، که به همین دلیل اولین کاری که متخصص لثه انجام می‌دهد تعیین علت این مشکل است.هزینه اصلاح طرح لبخند لثه ای با توجه به روش انتخابی و میزان جلسات و روش عمل برای هر فرد متفاوت است .تزریق بوتاکس باعث می شود فعالیت عضله ای که لب بالایی را هنگام لبخند بالا می آورد، کاهش یابد و لبخند زیبا نمایان گردد .  

بوتاکس چیست؟


بوتاکس (سم بوتولینوم)، پروتئینی است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود. این پروتئین با مسدود کردن مسیر پالس های عصبی در عضله ی تزریق شده، عضله را به طور دائم به حالت استراحت درمی آورد. این امر موجب کاهش فعالیت عضلاتی می شود که  در ایجاد چین و چروک و خطوط صورت موثرند. اثر بوتاکس در ابتدا در سال 1989 مشخص شد و در سال 2002 توسط FDA مورد تایید قرار گرفت. امروزه با توجه به هزینه تزریق بوتاکس ، از بوتاکس به طور دائم توسط زنان و مردان استفاده می شود، چون این روش نسبت به روش های قدیمی اصلاح لبخند لثه ای مثل جراحی پلاستیک، غیر تهاجمی است و ظاهری طبیعی تر ایجاد می کند.

روش درمان

قبل از انجام درمان توسط بوتاکس

پزشک متخصص شما را به طور کامل مورد معاینه قرار می دهد و از مناسب بودن این روش برای اصلاح طرح لبخند شما اطمینان حاصل می کند. قبل از تزریق، برای بی حس کردن ناحیه ی تحت درمان، از داروی بی حسی موضعی و یا یخ استفاده می شود.

درمان

مقدار بسیار کمی از سم بوتولینوم (بوتاکس)به دو طرف دهان در فاصله ی بینی تا دهان تزریق می شود تا موجب تضعیف عضلات این ناحیه شود.در اصلاح لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس طی 3،4 روز آینده، به تدریج از میزان بالا رفتن لب بالا هنگام لبخند کاسته می شود و میزان کمتری از لثه نمایان می شود و در نتیجه می توانید با اعتماد به نفس بیشتر و بدون محدودیت لبخند بزنید. نتیجه ی نهایی اصلاح طرح لبخند لثه ای از این روش، پس از گذشت 2 هفته به طور کامل مشخص خواهد شد.

پس از درمان

پس از اصلاح لبخند لثه ای با بوتاکس به مدت 4 ساعت، از لمس کردن، خاراندن، ماساژ و استفاده از لوازم آرایش در محل تحت درمان خودداری کنید. انجام این روش تنها 5 تا 10 دقیقه زمان می برد. دستورالعمل مراقبت های خاص پس از انجام اصلاح طرح لبخند به شما ارائه خواهد شد.

روند درمان توسط بوتاکس

قبل از درمان

با پزشک خود مشورت کنید تا از مناسب بودن روش بوتاکس لبخند لثه ای برای خود مطمئن شوید. پزشک ممکن است توانایی شما در حرکت دادن عضلات خاصی را بررسی کند تا محل، سایز و کاربرد عضلاتی که باعث ایجاد چین و چروک در پوست شما می شوند را تعیین کند. سپس در مورد اهداف درمانی شما صحبت خواهد کرد و در نهایت بر اساس نیاز شما، روش درمان را طراحی خواهد کرد.

روش درمان

با تقبل هزینه اصلاح لبخند لثه ای با بوتاکس ، به داروی بی حسی نیازی نیست. با این حال، ممکن است پزشک، ناحیه ی تحت درمان را توسط کمپرس یخ و یا کرم موضعی، بی حس کند. معمولا حین انجام این روش، ناراحتی و درد بسیار جزئی است. میزان بسیار کمی از بوتاکس به درون عضلاتی که باعث ایجاد خطوط صورت می شوند، تزریق می شود. کل روش درمان، حدود 10 دقیقه طول می کشد.

پس از درمان

نیازی به استراحت و بستری شدن نیست. می توانید بلافاصله پس از انجام این روش درمانی برای لبخند لثه نما ، کارهای عادی روزانه تان را از سر بگیرید. دستورالعمل مراقبتی پس از درمان به شما ارائه خواهد شد.

2
تصاویر قبل و بعد از درمان لبخند لثه ای

سوالات متداول


آیا این روش درمانی برای من مناسب است؟

تنها خود شما و پزشکتان می توانید تصمیم بگیرید که آیا این روش برای شما مناسب است یا نه. در طول جلسه ی مشاوره، پزشک متخصص در امر بوتاکس، سوابق پزشکی شما را مورد بررسی قرار می دهد و از مناسب بودن این روش برای شما اطمینان حاصل می کند. در صورت وجود هر کدام از شرایط زیر حتما به پزشک خود اطلاع دهید:

  • سابقه ی ابتلا به بیماری لثه و بیماری هایی که اعصاب و عضلات را تحت تاثیر قرار می دهد، مثل میاستنی گراویس و یا سندرم لامبرت ایتون.
  • آلرژی به هر کدام از محصولات بوتاکس
  • مصرف دارو
  • تاکنون عمل جراحی بر روی صورت خود انجام داده اید و یا قصد این کار را دارید.
  • باردار هستید و یا قصد باردار شدن دارید.

آیا این روش عوارض و خطرات جانبی دارد؟

عوارض جانبی مربوط به تزریق بوتاکس، جزئی و موقت هستند مانند قرمزی، ورم و کبودی. به مدت 4 ساعت پس از تزریق، با خودداری از ماساژ و یا خاراندن ناحیه ی تحت درمان، به آسانی می توانید از انتشار این ماده به عضلات کناری، جلوگیری کنید.

نتایج این روش برای چه مدت ماندگار خواهد بود؟

تقریبا به مدت 4 تا 6 ماه. برای جلوگیری از ایجاد خطوط سن در صورت ناشی از افزایش و کسب بهترین نتیجه از این روش، به طور منظم هر 4 ماه یک بار این درمان را تکرار کنید.

نتایج این روش برای چه مدت ماندگار خواهد بود؟

نتایج حاصل از درمان لبخند لثه ای با این روش حدود 4 تا 6 ماه ماندگار خواهد بود. مدت ماندگاری این روش متفاوت است و هر کس ممکن است به نتایج متفاوتی دست یابد. برای شما برنامه ای برای پیگیری روش درمان به منظور  کسب بهترین نتیجه، طراحی می شود. روش درمانی توسط تزریق بوتاکس که در کلینیک ما ارائه می شود، برای مدت طولانی ماندگار است ولی دائمی نیست و شما می توانید در مراحل بعدی تزریق، نوع روش درمان را بر اساس سلیقه ی خود تغییر دهید.

اگر تزریق بوتاکس را متوقف کنم چه اتفاقی می افتد؟

لبخند شما به همان حالت اولیه باز خواهد گشت. شما می توانید هر زمان که بخواهید مصرف بوتاکس را متوقف کنید و یا استفاده از آن را دوباره آغاز کنید.

هزینه اصلاح لبخند لثه  با توجه به نوع مشکل ، روش انتخاب شده برای حل مشکل و مهارت پزشک متفاوت است .


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است