درمان و رفع خط اخم با بهترین را ه ها و روش ها

a3

وجود خطوط عمیق اخم باعث می‌شوند که همیشه شخص عصبانی یا ناراحت به نظر برسد، حتی زمانی که واقعاً چنین احساسی ندارد. خطوط اخم، چروک‌هایی در چهره هستند که هنگام اخم کردن، یا عصبانی یا نگران شدن، بین دو ابروی شخص ظاهر می‌شوند. ما در کلینیک زیبایی دکتر طرزی، خطوط اخم را چروک‌های دینامیکی می‌دانیم که به دلیل عملکرد عضلات کوروگیتور سوپرسیلی  به وجود می‌آیند. هنگامی که شخص نگران یا دلواپس است، این حس خود را با استفاده از این عضلات بروز می‌دهد.

اینجا، اعضاء تیم کلینیک زیبایی دکتر طرزی همگی می‌دانند که خطوط اخم چقدر می‌توانند دردسرساز باشند. اشخاص بسیار زیادی از اصفهان و اطراف آن به ما مراجعه می‌کنند تا در مورد درمان‌های مختلف رفع خط اخم، مانند جراحی لیفت ابرو، که برای خلاصی از خطوط ناخوشایند پیشانی انجام می‌شود، بیشتر بدانند. در این مقاله قصد داریم کمی به جزئیات خطوط اخم بپردازیم و سپس برخی گزینه‌های درمانی موجود و همچنین راهنمایی‌هایی را جهت پیشگیری برایتان مطرح کنیم.

11

با بالا رفتن سن پوست نازک می‌شود و این امر در کنار سال‌ها حالت دادن به چهره منجر به ایجاد خطوط اخم می‌شود. بدتر اینکه، با ادامه این روند و به مرور زمان این خطوط به چین‌های دائمی تبدیل می‌شوند. همچنین یک عضله افقی به نام پروسروس نیز در پیشانی وجود دارد که باعث ایجاد چروک‌های افقی پیشانی می‌شود.

تزریق بوتاکس


تزریق بوتاکس پرطرفدارترین درمان غیرجراحی برای خط اخم بین دو ابرو است. بی‌شک، امروزه رایج‌ترین و آسان ترین شیوه درمان برای مشکل خطوط اخم و چین و چروک‌های پیشانی، بی‌حرکت کردن عضلات با تزریق مواد ریلکس کننده عضلات است. در این روش، بوتاکس به عضلات کروگیتور و پروسروس تزریق می‌شود، که بسته به میزان ماده تزریق شده می‌توان عضلات بی‌حرکت کرده یا حرکت آن‌ها را کُند نمود. ما به بیمارانی که برای بار اول مراجعه می‌کنند توصیه می‌کنیم که ابتدا دوز پایین‌تر دریافت کنند و پس از سه ماه دوباره مورد تزریق قرار بگیرند.
تزریق بوتاکس باعث کم شدن فعالیت عضله می‌شود، به طوری که پس از تزریق، عضله دیگر نمی‌تواند به اندازه حالت عادی کار کند و به همین خاطر خطوط پوست رفع شده و پوست صاف می‌شود. معمولاً درمان خط اخم و چروک‌های پیشانی هر سه تا شش ماه تکرار می‌شود.
بعضی از بیماران آن‌قدر به استفاده نکردن از عضلات پیشانی‌شان عادت می‌کنند که چین‌های آن ناحیه حتی کمتر هم می‌شوند، که در چنین شرایطی نیاز آن‌ها با دوزهای پایین‌تر برطرف می‌شود. بعضی از بیماران نیز، به مرور زمان احساس می‌کنند که دیگر نیازی به تزریق دوزهای بالا را ندارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله تزریق بوتاکس مراجعه فرمایید.

تزریق ژل


تزریق ژل یکی دیگر از روشهای درمان خط اخم است. به ژل‌هایی مانند ژوویدرم و رستیلن، فیلرهای پوستی هم گفته می‌شود. این فیلرها هر چند که مانند بوتاکس تزریقی هستند، اما با آن تفاوت دارند. موادی مانند ژوویدرم و رستیلن، به جای بی‌حرکت کردن عضلات زیر پوست، چین‌ها را پر می‌کنند. این فیلرها چروک‌ها را به خوبی از بین می‌برند.
بر خلاف بوتاکس، که بعد از چندین روز اثر می‌گذارد، درمان با فیلرهای پوستی فوراً جواب می‌دهد. نتایج این روش حدوداً نه تا دوازده ماه دوام دارند. معمولاً اگر قرار باشد که تنها خطوط اخم پر شوند، دو یا سه تزریق با استفاده از یک سرنگ انجام می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله تزریق ژل مراجعه فرمایید.

تزریق ژل و بوتاکس با هم


گزینه دیگری که برای از بین بردن خط اخم و چروک‌های پیشانی وجود دارد، استفاده از ترکیبی از بوتاکس و فیلرها است. مطالعات نشان داده است که اگر از این دو در کنار هم استفاده شوند، دوام فیلر بیشتر شده و نتیجه کار می‌تواند حتی تا 15 ماه هم ماندگاری داشته باشد.
معمولاً بیمارانی که چروک شدیدی ندارند از بوتاکس استفاده می‌کنند و کسانی که چروک نسبتاً عمیقی دارند استفاده از فیلرها را ترجیح می‌دهند. اما برای اشخاصی که چین‌های عمیقی داشته و فعالیت عضلات پیشانی‌شان زیاد است استفاده همزمان از بوتاکس و فیلرها گزینه مناسبی است.

رفع خطوط و چروک جزئی با روش بازسازی سطح پوست


یک گزینه برای رفع خطوط جزئی پیشانی، روش بازسازی سطح پوست است. در این روش بالاترین لایه پوست با دقت برداشته می‌شود، که این کار باعث تولید سلول‌های پوستی جدیدتر و سالم‌تر و در نهایت رفع چروک‌ها می‌شود. این لایه‌برداری را می‌توان با روش میکرودرم ابریژن یا با استفاده از روش درمان خط اخم با لیزر انجام داد.  

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات لایه برداری و میکرودرم مراجعه فرمایید.

جراحی لیفت ابرو


این روش که به آن جراحی لیفت پیشانی هم گفته می‌شود، راه‌حلی دائمی برای خطوط اخم و چروک‌های پیشانی است. در این روش جراحی، به دقت برش‌هایی در قسمت بالای خط رویش موی بیمار و اطراف آن ایجاد می‌شوند، طوری که این برش‌ها در میان موهای سر قرار گرفته و موها آن‌ها را می‌پوشانند. از طریق این برش‌ها ساختارهای زیر پوست پیشانی تنظیم شده و پوست اضافی به دقت بریده می‌شود. پوست باقیمانده کشیده می‌شود تا خطوط اخم از بین بروند.

انتخاب گزینه مناسب شما


همان طور که مشاهده کردید، گزینه‌های درمانی مختلفی برای مقابله با خطوط اخم وجود دارد. بعضی از روش‌ها، نسبت به روش‌های دیگر، برای شما بهتر هستند، به همین دلیل، حتماً باید در مورد گزینه‌های موجود با جراحتان مشورت کنید. ما در طول فرایند مشاوره، با کمال میل به تمامی پرسش‌هایتان پاسخ داده و همه دغدغه‌هایتان را بررسی می‌کنیم تا بتوانید در مورد سلامت و ظاهرتان تصمیم هوشمندانه‌ای بگیرید.

راهنمایی‌هایی برای پیشگیری از ایجاد خطوط اخم


موارد زیر بهترین گزینه‌ها برای جلوگیری از خطوط و چروک در پیشانی‌تان هستند:

  • هنگام رفتن زیر آفتاب از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید.
  • از برنزه کردن و آفتاب گرفتن بیش از اندازه خودداری کنید.
  • برای اینکه پیشانی‌تان همیشه یک سایه‌بان داشته باشد از کلاه‌های لبه‌دار استفاده کنید.
  • سیگار را ترک کنید.
  • در مصرف الکل زیاده‌روی نکنید.
  • غذاهای سالم بخورید.
  • به اندازه کافی آب و مایعات بنوشید.

مشاوره رفع خط اخم


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان خطوط اخم و کارهای بسیاری که می‌توانید برای بهبود کلی ظاهرتان انجام دهید، حتماً همین امروز به کلینیک زیبایی دکتر طرزی مراجعه کنید. تمامی اعضاء تیم کلینیک زیبایی دکتر طرزی مشتاق مراجعه شما به کلینیک هستند تا به شما کمک کنند برای کاهش چروک‌هایتان تصمیم هوشمندانه‌ای بگیرید و همچنین ظاهرتان را تا حد ممکن بهبود ببخشند.

 


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است