لیفت و کشیدن پوست صورت با نخ

لیفت-صورت

لیفت و کشیدن پوست صورت با نخ


لیفت صورت با نخ، که به آن جراحی لیفت پَر  هم گفته می‌شود، عمل جراحی زیبایی ظریفی است که در آن قسمت‌های افتاده پوست صورت به آرامی بالا برده می‌شوند تا پوست، ظاهری صاف‌تر و جوان‌تر پیدا کند. اگر نیروی جاذبه تأثیرات مخرب خود را به صورت شما هم وارد کرده است، می‌توانید از روش لیفت صورت با نخ که جانشین کم‌تهاجمی‌تری برای روش لیفتینگ صورت است استفاده کنید؛ این روش می‌تواند بدون خطرات و دوره‌های طولانی مدت استراحت ناشی از سایر جراحی‌ها، پوست صورتتان را دوباره جوان کند. در عمل لیفت صورت با نخ از نخ‌های بخیه بسیار ظریفی استفاده می‌شود که با وارد کردن آن‌ها به بافت نرم صورت نواحی کیسه‌ای شده پوست بالا برده شده و در همان حالت نگه داشته می‌شوند. هر چند که روش لیفتینگ با نخ به اندازه لیفت کامل صورت تأثیرگذار نیست، اما می‌تواند گزینه مناسبی برای جوانسازی‌های ظریف‌تر باشد.

پیش از جراحی


پیش از جراحی، حتماً باید به طور واضح برای دکتر طرزی شرح دهید که چه انتظاراتی از عملتان دارید، زیرا، اگر چه لیفت نخی می‌تواند نتیجه خیلی خوبی داشته باشد اما گاهی اوقات ممکن است برای رسیدن به نتایج مطلوب به یک عمل لیفت صورت با نخ تهاجمی‌تر نیاز داشته باشید.

فرایند جراحی


در فرایند جراحی، برش‌های 1 تا 2 میلیمتری کوچکی در نقاط مختلف صورت ایجاد می‌شود.‌ سپس یک سوزن تو خالی زیر پوست فرستاده می‌شود تا به وسیله آن نخ‌ها در جای خود قرار بگیرند. نخ‌ها به چربی زیر پوست متصل شده و سپس کشیده می‌شوند تا پوست چهره بیمار کشیده و صاف شود. قسمت اضافی نخ‌ها چیده می‌شود تا در سطح پوست دیده نشوند. عمل لیفت نخی یا کشیدن پوست گردن و صورت با نخ، بسته به تعداد ناحیه‌های تحت درمان و نوع نخ مورد استفاده 30 دقیقه تا 2 ساعت طول می‌کشد.

بهبودی


از عوارض لیفت صورت با نخ می توان  به ورم و کبودی بعد از عمل اشاره کرد که معمولاً پس از چند روز از بین می‌روند. عموماً بهبودی از این عمل سریع است، به طوری که اکثر بیماران می‌توانند روز بعد از عمل کشیدن پوست صورت با نخ یا پس از چند روز استراحت به سر کار خود برگردند. البته ممکن است در طول یکی دو هفته اول بعد از عمل حرکات صورتتان محدود شود.

مزیت‌ها


در عمل لیفت نخی از انواع مختلفی از نخ‌های بخیه برای کمک به بالا بردن و سفت کردن پوست استفاده می‌شود. این فرایند به بالا بردن طرف بیرونی ابروها و کاهش افتادگی‌های امتداد زاویه فکی و همچنین کاهش افتادگی ناحیه گونه‌ها، چین‌های نازولبیال (کنار بینی به کنار دهان) و نواحی پایین چشم‌ها کمک می‌کند.

خطرات و عوارض جانبی


از آنجا که عمل لیفت نخی نسبت به سایر عمل‌های جراحی لیفتینگ کم‌تهاجمی‌تر است، عوارض لیفتینگ با نخ بسیار کم هستند.‌ اغلب ناحیه تحت درمان کشیدن پوست صورت با نخ به مدت چند روز دچار کمی تورم، کبودی یا پف‌کردگی می‌شود. به هر حال عوارض لیفت با نخ به سادگی قابل رفع هستند.

هزینه‌ها


قیمت و هزینه لیفت صورت با نخ بسته به تعداد، روش مورد استفاده و محل جغرافیایی متفاوت است. بنابراین برای اطلاع دقیق از هزینه لیفت با نخ باید با پزشک مشورت نمایید. هزینه لیفت با نخ چون یک عمل زیبایی است، معمولا تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نمی گیرد.

عمل لیفت نخی تنها باید توسط جراحان زیبایی کاملاً آموزش دیده و ماهر انجام شود. خیلی مهم است فردی که شما را درمان می‌کند آناتومی صورت را به خوبی بشناسد تا بداند که نخ‌ها را دقیقاً باید کجا قرار دهد.

لیفت نخی برای چه کسانی مناسب است؟


با بالا رفتن سن، تأثیرات نیروی جاذبه بر روی صورت هم آشکارتر می‌شود. در این زمان، بافت تکیه‌گاه پوست در ناحیه گونه‌ها ضعیف می‌شود، چربی صورت از دست می‌رود، پوست زاویه فک که قبلاً محکم و صاف بوده دچار افتادگی‌ می‌شود، گوشه‌های دهان پایین می‌روند و پوست قسمت پایینی صورت و گردن کیسه‌ای می‌شود. عمل لیفت گردن نخی یا بطور کلی لیفت نخی برای افرادی مناسب است که بافت‌های صورتشان به مقدار نسبتاً کمی کیسه‌ای شده است، که معمولاً شامل افرادی می‌شود که در میانه دهه سوم تا پنجم زندگی‌شان قرار دارند.

جراحی لیفت صورت با نخ معمولاً برای زنان و مردانی مناسب است که بین 35 تا 65 سال سن داشته و از یک طرف می‌خواهند نتیجه لیفتینگ صورت شان از نتایج روش‌هایی که در آن‌ها تنها از بوتاکس یا فیلرها استفاده می‌شود مؤثرتر و دائمی‌تر باشد، و از طرف دیگر نمی‌خواهند یا آمادگی ندارند که تحت یک جراحی زیبایی کامل مثل لیفت و کشیدن پوست صورت با نخ یا لیفت ابرو قرار بگیرند.
روش لیفت نخی برای افرادی مناسب است که هر یک از شرایط زیر را داشته باشند:

•    کیسه‌ای و شل بودن پوست گونه‌ها، ابروها، چشم‌ها، زاویه فکی و گردن، در حد متوسط
•    از بین رفتن تأثیرات عمل‌های قبلی لیفت و کشیدن پوست صورت با نخ یا گردن
•    افتادگی گونه و ابرو در بیماران جوان‌تر، که به دلیل ضعف عضلات صورت (پتوز) رخ می‌دهد
•    بیمارانی که انتظارات واقع بینانه‌ای از نتایج جراحی لیفت نخی خود دارند

جراحی لیفت نخی برای افراد زیر مناسب نیست:

•    بیمارانی که به دلیل فرایند پیری، پوست بسیار نازک، شکننده، شل و آویزانی دارند
•    بیمارانی که افتادگی پوست زاویه فکی‌شان زیاد بوده و پوست ناحیه صورتشان به شدت کیسه‌ای شده است
•    بیمارانی که چربی صورتشان خیلی کم است
•    بیمارانی که انتظارات واقع‌بینانه‌ای از جراحی لیفت صورت با نخ ندارند.

در طول عمل لیفت نخی چه اتفاقی می‌افتد؟


قبل از انجام عمل باید با دکتر طرزی مشاوره کنید تا مطمئن شوید که این روش برایتان مناسب است. جلسه مشاوره فرصتی است تا هر سؤالی که در مورد عمل لیفت ابرو با نخ و کلا لیفت صورت با نخ دارید ازجمله هزینه لیفت صورت بپرسید. البته، در این مقطع، مهمترین چیز این است که پس از آگاهی کامل با اطمینان خاطر در مورد عملتان تصمیم بگیرد.
در طول مشاوره، دکتر طرزی شرح کاملی از تاریخچه پزشکی‌تان را از شما خواسته و به شما یک فرم رضایتنامه می‌دهد که آن را امضاء کنید تا اطمینان حاصل شود که خطرات و عوارض لیفت صورت با نخ را به خوبی درک کرده‌اید. حتماً فرم مذکور را به دقت بخوانید.
دکتر طرزی پس از معاینه، گزینه‌های موجود را برای شما شرح داده و به شما خواهد گفت که چه نوعی از جراحی لیفت صورت با نخ می‌تواند به بهترین شکل نیازهایتان را برطرف کند.
از عمل لیفت و کشیدن پوست صورت با نخ می‌توان برای بالا بردن و نگه‌داشتن موارد زیر استفاده کرد:

•    ابروهای افتاده
•    ابروهای نامتقارن
•    چین‌های نازولبیال
•    گونه‌های افتاده
•    قسمت‌های میانی و پایینی صورت و گردن

در حال حاضر انواع مختلفی از عمل لیفت نخی در ایران انجام می‌شود، از جمله لیفت کانتور  و لیفت پَر  و لیفت نخی آپتوز. نخ کانتور از جنس پلی‌پروپلین شفاف ساخته شده و در طول آن‌ها زائده‌های خار مانندی وجود دارد، که زمانی که در جای خود قرار می‌گیرند مانند چتر به آرامی باز می‌شوند و بافت‌های افتاده زیر پوست صورت را جابجا کرده و بالا می‌برند تا صورت ظاهر جوان‌تری پیدا کند. نخ آپتوز نیز در تمام طول خود چنین زائده‌هایی را دارد. این زائده‌ها زیر پوست وارد می‌شوند تا با جمع کردن بافت زیر آن، زیر پوست کیسه‌ای شده را پر کرده و آن را بالا ببرند.
تعداد نخ‌ها و تکنیک‌ لیفت نخی پس از تقبل هزینه لیفت با نخ  به نوع نخ مورد استفاده بستگی دارد. عموماً عمل لیفت صورت با نخ تنها به بی‌حسی موضعی نیاز دارد. البته بسته به گستردگی ناحیه تحت درمان و همچنین نظر شما، می‌توان عمل را تحت بیهوشی سبک نیز انجام داد. معمولاً جراحی کشیدن پوست صورت با نخ بسته به تعداد نخ‌های مورد استفاده 30 دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد.
در این روش، نخ‌ها کلاً از طریق برش‌های کوچکی که پشت خط رویش مو ایجاد می‌شوند زیر پوست فرستاده می‌شوند که به همین دلیل هیچ‌گونه جای زخم آشکاری باقی نمی‌ماند. جراح پس از ایجاد برش‌ها با استفاده از یک سوزن باریک و توخالی نخ را از نزدیک استخوان گونه به زیر پوست می‌فرستد. سپس سر دیگر نخ به ساختارهای داخلی عمیق‌تر پوست متصل می‌شود. نخ به آرامی بالا کشیده می‌شود، که با این کار پوست شل و بافت‌های زیر آن کشیده و سفت می‌شوند. زائده‌های روی نخ نیز در محل شکاف درگیر می‌شوند. سپس دو سر نخ به زیر سطح پوست بخیه زده می‌شوند. نخ‌ها زیر پوست باقی می‌مانند تا ساختار زیر سطح پوست را حفظ کنند. قاعدتاً شما نباید پس از عمل کشیدن پوست صورت با نخ بتوانید نخ‌ها را ببینید یا احساس کنید. بعدها بدن با تولید کلاژن این حالت بالا آمده را حفظ می‌کند.
نتایج جراحی لیفت با نخ ، درست پس از عمل لیفت صورت با نخ قابل مشاهده خواهند بود.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است