پاک کردن ،رفع و از بین بردن تاتو و خالکوبی با لیزر

یک خبر خوب برای افرادی که می خواهند تاتوی(آرایش دائمی) خود را پاک کنند. جدیدترین تکنیک های رفع تاتو  توسط لیزر می تواند با کمترین عوارض جانبی، تاتوی شما را از بین ببرد. در اینجا به نحوه ی کار این لیزر اشاره می کنیم که پاک کردن تاتو با لیزر، با استفاده از پرتو نور با شدت بالا، رنگدانه های تاتو ( آرایش دایمی )  را تخریب می کند.
رنگدانه ی سیاه تاتو، تمامی طول موج های لیزر را جذب می کند و از بین بردن آن را بسیار آسان تر می کند. برای از بین بردن سایر رنگ ها، تنها می توان از لیزرهای انتخابی بر اساس نوع رنگ پیگمانت استفاده کرد.

کلینیک زیبایی دکتر طرزی دارای کادر مجرب و حرفه ای در رفع تاتو می باشد. ما برای ارائه ی این روش، از بالاترین استانداردها بهره می گیریم و به هر نحوی، تکنولوژی خود را براساس جدیدترین متدهای روز پیشرفته می کنیم. نتایج رفع تاتو در کلینیک ما انکار ناپذیر است. چنانچه قصد از بین بردن تاتوی خود را دارید، مطمئنا سوالات زیادی در ذهن شما ایجاد خواهد شد. در این مقاله سعی کرده ایم به سوالات شما پاسخ دهیم. به منظور کسب اطلاعات دقیق تر در مورد تاتوی خود و محو یا از بین بردن آن، از طریق شماره های مندرج در سایت با ما تماس بگیرید و برای یک جلسه مشاوره خصوصی وقت بگیرید.

رفع تاتو توسط لیزر برای چه کسانی مناسب است؟


به دلیل این که هر تاتو منحصر به فرد است، تکنیک های پاک کردن تاتو و خالکوبی باید مناسب هر مورد به طور خاص طراحی شود. در قدیم امکان ازبین بردن تاتو به روش های مختلفی فراهم بود، اما در بسیاری موارد، جای زخم ایجاد شده، ظاهری بدتر از خود تاتو ایجاد می کرد.
افرادی که قبلا از طریق سایر روش ها اقدام به محو تاتوی خود نموده اند نیز برای لیزر درمانی مناسب هستند. تاتوهایی که قبلا توسط سایر روش های درمانی و یا از طریق درمان های خانگی به طور موثر از بین نرفته اند، چنانچه در اثر این روش های جای زخم زیادی برجای نمانده باشد، ممکن است به لیزر درمانی به خوبی پاسخ دهند.

در کلینیک زیبایی دکتر طرزی برای پاک کردن تاتو از لیزر  Q-Switched استفاده می شود. لیزر  Q-Switched برای پاک کردن تتو به عنوان استاندارد طلایی شناخته می شود. در روش های درمانی توسط لیزر  Q-Switched از انرژی حرارتی برای گرم کردن و تخریب ذرات مرکب استفاده می شود.

انتظارات طی انجام روش رفع تاتو توسط لیزر


بسته به سایز و رنگ تاتوی شما، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز متفاوت خواهد بود. تاتوی شما ممکن است طی 2 تا 4 جلسه مراجعه پاک شود و یا ممکن است 10 جلسه یا بیشتر طول بکشد. باید برای جلسه ی مشاوره وقت بگیرید تا یک متخصص حرفه ای مورد خاص شما را بررسی کند و توصیه های مناسب را در مورد این روش به شما  ارائه دهد.
درمان تاتو توسط لیزر، از فردی به فرد دیگر بسته به سن، سایز و نوع تاتو (مبتدی یا حرفه ای) متفاوت است. رنگ پوست فرد و همچنین عمقی از پوست که رنگدانه های تاتو در آن نفوذ کرده است، نیز بر تکنیک رفع تاتو تاثیرگذار است.

عواض جانبی احتمالی روش رفع تاتو توسط لیزر


  روش رفع تاتو توسط لیزر، دارای عوارض جانبی جزئی می باشد. با این حال، شما باید عوامل زیر را در تصمیم گیری خود در نظر داشته باشید:
•    محل از بین بردن تاتو، در معرض خطر ابتلا به عفونت قرار دارد. همچنین احتمال عدم درمان کامل تاتو وجود دارد و همچنین احتمال کمی وجود دارد که این روش درمانی، یک جای زخم دائمی بر جای بگذارد.
•    همچنین خطر ایجاد هایپوپیگمنتاسیون که در آن پوست ناحیه ی تحت درمان کم رنگ تر پوست از نواحی اطراف می شود، وجود دارد.
•    تاتوهای زیبایی مثل خط لب، خط چشم و ابرو، ممکن است در اثر استفاده از روش رفع تاتو با لیزر، تیره شوند. درمان بیشتر تاتوی تیره شده معمولا به محو آن می انجامد.

ایمنی روش رفع تاتو توسط لیزر


با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها، امروزه روش رفع تاتو توسط لیزر بسیار موثر تر و با کمترین احتمال ایجاد جای زخم، به کار می رود. روش درمانی لیزر اغلب نسبت به بسیاری روش های قدیمی مثل روش جراحی، درم ابرژن و سال ابریژن (استفاده از پدهای گاز مرطوب اشباع با محلول نمکی برای پاک کردن محل تاتو) می باشد، چون دارای قابلیت منحصر بفرد پاک کردن رنگدانه های تاتو به طور انتخابی می باشد.  
در بسیاری موارد رنگ های خاص ممکن است نسبت به سایر رنگ ها به طور موثرتری پاک شوند. رنگ های سیاه و آبی تاتو به عنوان رنگ هایی که به طور خاص به روش درمانی لیزر به خوبی پاسخ می دهند، شناخته می شوند. میزان پاسخ سایر رنگ ها، تحت مطالعه و تحقیق قرار دارد.
به خاطر داشته باشید که اطلاعاتی که در این مقاله در اختیار شما گذاشتیم، برای ارائه ی اطلاعات کلی طراحی شده است و نمی تواند جایگزین توصیه های پزشک باشد. برای اطلاع از جزئیات این روش در مورد خاص شما، لطفا برای گرفتن وقت مشاوره با کلینیک زیبایی دکتر طرزی تماس بگیرید.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است