کاشت موی طبیعی سر: روش‌های پیوند و هزینه

566565-1000x526

انجام کاشت موی سر و کاشت مژه طبیعی در کلینیک دکتر طرزی عملی ساده و سرپایی است که برای خانم ها و آقایان قابل انجام است. قطعا شما سوالات زیادی در مورد چگونگی کاشت مو و نتایج آن در مقایسه با سایر روش هایی که برای مبارزه با ریزش موی سکه ای و در کل ریزش مو تبلیغ می شوند ، دارید. کاشت مو و کاشت مو ابرو عملی است که برای بازیابی دائمی موهای از دست رفته انجام می شود. در مقاله زیر درباره پیوند موی طبیعی ، چگونگی انجام آن و مراحلی که شخص برای کاشت مو پشت سر می گذارد و تمامی اطلاعات لازم در  اختیار شما قرار می گیرد.

کاشت مو و کاشت مژه در کلینیک دکتر طرزی توسط متخصصینی انجام می شود که به خاطر مهارتشان در انجام کاشت مو با نتایج طبیعی شهرت دارند. در جلسه مشاوره با متخصصین این کلینیک شما به دقت ارزیابی می شوید و پزشک متخصص عوامل متعددی را در نظر می گیرد تا به نحوی عمل کاشت مو انجام شود که به بهترین نتایج با طبیعی ترین شکل ممکن دست یابید.بعد از کاشت مو طبیعی در  این کلینیک موهای شما ظاهری کاملا طبیعی خواهد داشت و خط رشد موها در جلوی سر شکل عادی دارد و در واقع به شکل یک خط و مرز کاملا مشخص نیست و حالت غیر طبیعی ندارد بلکه مانند حالت معمولی از موهای کوچکتر، نازک تر و نرم تر در محدوده جلوی سر آغاز می شود و رفته رفته با نزدیک شدن به پشت سر موها ضخیم تر و تراکم آن بیشتر می شود.

جهت بزرگنمایی کلیک کنید

کاشت مو چیست؟


کاشت موی طبیعی سر عملی است که طی آن موهای مقاوم از قسمت پشت و یا کناره های سر گرفته می شوند و در قسمت های بی مو یا کم موی سر مانند جلوی سر کاشته می شوند. بعد از ترمیم موی سر ، مو برای همیشه و به طور دائم روی سر می ماند و مانند موهای دیگر رشد می کند.

تمامی تکنیک های مدرن کاشت مو طبیعی بر اساس کاشت فولیکول های مو انجام می شود. موی سر در واحد های تکی، دوتایی،سه تایی یا چهار تایی رشد می کند که به هر کدام یک واحد فولیکولی گفته می شود. در تکنیک های جدید کاشت مو برای رسیدن به نتایج طبیعی هنگام کاشت مو بانوان و آقایان انواع واحد های فولیکولی مو ( تکی تا چهارتایی) با همان الگو و میزان پراکندگی طبیعی روی سر کاشته می شوند. انجام این کار مستلزم تجربه و مهارت بالایی است تا بتوان همه ی واحد های فولیکولی را به طور سالم از یک قسمت سر گرفت و با تصمیم گیری صحیح آن را در محلی و به طوری کاشت که به لحاظ زیبایی بهترین نتیجه را داشته باشد.

افراد مناسب


 برای دانستن این که کاشت مو و روش کاشت ابرو برای شما مهم است یا نه چهار موضوع مهم تعیین کننده است:
1- روند ریزش موی شما رو به اتمام باشد و در واقع حالت نهایی موهای سر شما پس ریزش مو مشخص شده باشد
2- ریزش موهای شما به تمامی درمان های دارویی پاسخگو نبوده باشد
3-  در قسمت هایی از سر که مو ریزش ندارد به اندازه کافی مو برای انتقال به نقاط دیگر سر و رسیدن به نتایج دلخواه داشته باشید
4 – در مورد کاشت مو اطلاعات کامل و درستی داشته باشد و انتظارات شما از عمل کاشت مو واقع بینانه باشد
انجام عمل کاشت مو یک تکنیک برای پیشگیری از ریزش مو نیست و لازم است تمام موهایی که قرار است ریزش داشته باشند بریزند و چهره نهایی شما مشخص شده باشد چرا که کاشت مو  نمی تواند جلوی روند ژنتیکی ریزش موهای شما را بگیرد. بنابراین بهتر است در ابتدا برای مقابله و پیشگیری از ریزش مو روش درمان دارویی را امتحان کنید. روش درمان ریزش موی سر با دارو همیشه بر روش های جراحی مقدم است. در صورتی که می خواهید کاشت مو یا کاشت ابرو انجام دهید اگر زمان بیشتری برای پیشگیری یا درمان صرف کنید چیزی را از دست نخواهید داد.

اقدامات قبل از کاشت مو


 قبل از انجام کاشت مو یک آزمایش خون انجام می دهد تا سلامت عمومی شما بررسی شود. همچنین توصیه هایی قبل از کاشت مو به شما میشود به اینصورت که برای دو هفته قبل از کاشت مو لازم است آسپرین مصرف نکنید چرا که ترکیبات آسپرین موجب رقیق شدن خون و بیشتر شدن خونریزی می شود.  موها نباید بیش از حد کوتاه باشند و حداقل دو سانتی متر بلند شده باشند. روز قبل از کاشت مو موهای خود را با شامپوی معمولی بشویید و در روز کاشت مو با معده خالی به کلینیک نیایید و مانند روزهای عادی غذا بخورید. البته داشتن تغذیه مناسب بعد از کاشت مو ضروری است.

چگونگی کاشت مو و انواع روش های آن


 دو روش اصلی برای جدا کردن واحد های فولیکولی مو از سر وجود دارد. روش کاشت مو fut  یک برش عرضی بلند در پشت سر ایجاد می شود و قستی از پوست سر به طور کامل جدا می شود و از موهای آن که در زیر میکروسکوپ به واحد های فولیکولی تقسیم شده  برای پیوند استفاده می شود. در روش جدید تر به نام FIT ( ِیا  FUE ) موها به صورت تک به تک از پشت سر جدا می شوند و برشی ایجاد نمی شود.

بعد از این که موها از محل پیوند گرفته شدند بقیه مراحل کاشت مو در هر دو روش یکسان است. صدها یا هزاران حفره بسیار ریز در سر ایجاد می شود و واحد های فولیکولی مو در آن کاشته می شود که این کار ممکن است چند ساعت طول بکشد. روش سوم به نام روش ترکیبی هر دو این تکنیک ها را همزمان به کار می برد.

موهای کاشته شده بعد از دو تا سه ماه شروع به رشد می کنند و نتایج نهایی کاشت مو نیز بعد از یکسال مشخص می شود.

در ادامه درباره روشهای پیوند مو توضیحات بیشتری می خوانیم:

روش FUT

در روش FUT مو ها پشت سر گرفته می شوند. جراح برش نازک و باریکی در سر ایجاد می کند و بافت خارجی پوست سر را جدا می کند و سپس دوباره دو طرف بریدگی را به هم بخیه می زند که یک جای بخیه بسیار ظریف بر جا میگذارد. قسمت جدا شده از پوست سر به چند قسمت تقسیم می شود و هر قسمت زیر میکروسکوپ به هزاران واحد فولیکولی یک،دو،سه یا چهارتایی تقسیم می شود. سپس جراح واحد های فولیکولی را در محل مورد نظر روی سر قرار می دهد.

روش FIT

در این روش با تقبل هزینه پیوند موی طبیعی ، موها به صورت یکی یکی توسط وسیله مخصوص برش با سر مدور(پانچ) از پشت و کناره های سر گرفته می شود و بر اثر این کار سوراخ کوچکی در محل جدا کردن هر مو در سر ایجاد می شود که این سوراخ ها بعدا ظرف یک هفته بهبود می یابند. انواع مختلفی از پانچ برای این کار استفاده می شود. در کینیک دکتر طرزی از جدیدترین نوع پانچ برای گرفتن گرافت استفاده می شود. به محض جدا کردن هر واحد فولیکولی ،جراح  آن را در محل مقصد در سر قرار می دهد.

روش ترکیبی

کاشت مو در طاسی های زیاد 2500 تا 4000گرفت (5000تا 10000تار مو) فقط با روش جراحی FUT صورت می پذیرد که لازم به برداشتن نوار پهن و بلندی (به عرض 2 تا 2.5 سانتی متر و طول 30 تا 33سانتی متر ) از قسمت پشت سر فرد مراجعه کننده می باشد که اگر قرار باشد تنها با این روش این تعداد گرافت از سر برداشته شود فرد دچار طاسی و کچلی پشت سر خواهد شد.

همچنین برای بسیاری از افراد که دارای طاسی کامل هستند و دچار مشکلاتی از جمله محدودیت زمان،مسیر طولانی ،مشکلات کاری و ... نمی تواند عمل کاشت و پیوند مو که به صورت معمول 2 یا 3 جلسه به فواصل 6 ماه صورت می پذیرد را انجام دهند .این پرسش مطرح بوده که چگونه می توان فقط در یک جلسه میتوان عمل پیوند موی طبیعی را انجام داد.

متخصصین کلینیک دکتر طرزی از ترکیب دو روش FUT و FIT  برای کاشت و پیوند موی طبیعی سر استفاده می کنند. با بهره گیری از این روش ما قادر خواهیم بود 16000 تار مو در یک جلسه به سر بیماران پیوند بزنیم.

در روش ترکیبی کاشت مو ، عمل پیوند موی سر در 2 روز متوالی انجام می شود مثلا روز اولFUT و روز دوم FIT انجام می شود و در هر روز یک ناحیه از طاسی سر مو کاشته می شود. به این صورت در حداقل زمان تعداد زیادی مو کاشته می شود. مزیت اصلی روش ترکیبی آن است که از بانک موی سر به نحو احسن استفاده شده و با استفاده هم زمان از هر دو روش کاشت مو(FUT+FIT)سطح زیادی از (80-100% طاسی )پوشش داده می شود و تراکم موها افزایش پیدا خواهد کرد.بنابراین ما قادریم دو تا سه برابر آنچه که تا به حال امکان پذیر بوده است را به سر افراد پیوند بزنیم.

برداشت FIT  برای فرد از ناحیه ای بدون ريزش انجام مى شود تا در آینده فرد دچار ریزش مو نشود .روش تركيبى در افرادى استفاده خواهد شد كه در يک جلسه به مقدار زیادی مو نیاز دارند.

در روش تركيبى ،موها به صورت انتخاب شده كاشته مى شوند يعنى موهاى با كيفيت خوب ( FUT ) در ناحیه مهمتر يعنى جلوى سر و مو هاى با كيفيت پايين تر در ناحیه بالا و پشت سر ( فرق سر ) كاشته خواهند شد.

با استفاده از روش ترکیبی کاشت موی طبیعی ،بیماران عزیز دیگر نیاز به تکرار انجام عمل های جراحی و غیر جراحی نخواهند داشت و فقط با یکبار مراجعه به کلینیک ما مشکل طاسی خود را برطرف خواهند کرد

کاشت مو bht  از جماه روش های دیگر برای کاشت مو می باشد ، BHT مخفف عبارت body hair trans است که در پارسی آنرا برداشت مو از بدن ترجمه می کنند. در روشهای کاشت مو مهمترین رکن دارا بودن بانک موی مناسب است یعنی فردی که تمایل به کاشت مو دارد باید بانک موی کافی و مناسبی داشته باشد که بتوان از موهای پشت سر موها را برداشت کرد و در نواحی که ریزش مو رخ داده است کاشت مو را انجام داد ولی در برخی از موارد پیش می آید که فرد بانک موی ناکافی و یا ضعیفی دارد و تقریبا انجام برداشت از نواحی پشت سر وی امکان پذیر نیست یا اینکه نتیجه دلخواه به ثمر نمیرسد در این مواقع برای پر کردن موها و رسیدن به تعداد تار موی ممکنه از کاشت مو به روش BHT  استفاده شده و از سایر نقاط تنه یا بدن مانند : نواحی اطراف قفسه سینه ، کتف ، ران و کمر را با ابزاری مخصوص برداشت می کنند و آنها را لا به لای موهای کاشته شده می کارند .

کدام روش بهتر است؟


 برخلاف تصور عامیانه که این دو روش را کاملا مجزا میدانند ، تفاوت روش های FIT  و FUT در نحوه  گرفتن گرافت های مو از پشت سر می باشد و ما بقی روند کاشت مو در هر دو روش یکسان است. البته نحوه گرفتن گرافت مو بر نتایج کاشت مو و بر تعداد گرافت ها و کیفیت آن ها اثر دارد. به طور کلی تکنیک FUT برای کاشت مو به FIT ارجحیت دارد به دو علت اول این که جراح می تواند بیشترین تعداد مو با کمترین آسیب به ریشه مو را از سر جدا کند و دوم اینکه جراح میتواند از تمامی گرافت ها را از مقاوم ترین موهای سر بگیرد.

یکی از روش های دیگر موجود برای درمان ریزش مو پی آر پی است. تمام افرادی که به صورت غیر ارثی با مشکل ریزش مو مواجه شده‌اند، از روش غیر جراحی پی آر پی موی سر می‌توانند برای بازیابی وضعیت عادی موی خود استفاده کنند.

مزایای FIT نسبت به FUT


-    عدم وجود جای بخیه در پشت سر : خصوصا برای کسانی که مدل موی کوتاه دوست دارند این مسئله مهم است
-    مدت زمان بهبودی برای محل گرفتن گرافت ها از سر کمتر است
-    عدم محدودیت برای انجام تمرین در دوره ریکاوری بعد از عمل
-    احساس درد کمتر در ناحیه گرافت های گرفته شده از سر
-    گزینه مناسب برای افرادی که احتمال به جا ماندن جاز بخیه روی پوستشان بیشتر است
-    روش مناسب برای افرادی که پوست سر آن ها بسیار کشیده یا بر عکس بسیار شل است
-    روش مناسب برای افرادی که امکان جدا کردن بخشی از پوست سر ندارند
-    امکان گرفتن گرافت از سایر نقاط بدن مانند ریش یا موهای بدن

معایب روش FIT نسبت به FUT


-    گرافت ها از ناحیه بسیار وسیع تری ( کل پشت سر) گرفته می شوند
-    کیفیت گرافت ها نسبیت به FUT کمتر است
-    تعداد ماکزیمم گرافت هایی که جراح می تواند از سر بگیرد کمتر است
-    برای انجام عمل های کاشت مو در مقیاس وسیع( طاسی وسیع) کل سر باید تراشیده شود.
-    مشکل گرفتن موهای زیر پوستی: در مواردی که مو در داخل بافت چربی پوست کیر افتاده برای خارج کردن آن باید برش کوچکی در سر داده شود.
-    ممکن است بعد از خارج کردن گرفت نتوان مستقیما آن را در محل دیگر کاشت و احتیاج به تجزیه آن زیر میکروسکوپ باشد
-    در صورت کم پشت بودن موها در قسمتی که گرافت از آن گرفته می شود و زیاد بودن تعداد گرافت ها ، ممکن است جای سوراخ های ایجاد شده برای گرفتن گرافت نمایان شوند.
-    هر دو روش جی زخم کوچکی روی سر به جا می گذارند. در روش FUT جای زخم خط ظریفی در پشت سر است و در روش FIT جای زخم نقاط ریزی به صورت پراکنده در سر است. در صورتی که شخص بعد از کاشت مو باز هم ریزش مو داشته باشد جای حفره های FIT ممکن است نمایان شود اما جای بخیه FUT  نه. البته اگر ریزش مو شدید باشد ممکن است نهایتا جای بخیه نیز نمایان شود.
-    میزان گرفتن گرافت در یک جلسه محدود است و برای گرفتن گرافت هایی بیشتر باید کاشت مو در جلسات بعدی انجام شود.
-    روش FIT گران تر از روش FUT است

 بعد از مشاوره با متخصص و ارزیابی وضعیت شما و نیازهای شما ، او مشخص خواهد کرد که روش FIT یا FUT برای شما مناسب است و یا برای رسیدن به نتایج بهتر ترکیبی از هر دو این روش ها باید به کار گرفته شود.

مراقبت های پس از کاشت مو


از شما خواسته می شود که برای چند شب بعد از کاشت مو هنگام خوابیدن سر خود را بالا بگیرید. در صورت نیاز برای از بین بردن درد و داشتن خواب راحت به شما دارو داده می شود اما معمولا نیازی به آنتی بیوتیک نیست. صبح روز بعد از کاشت مو از ما خواسته می شود که بانداژ سر را جدا کنید و سر خود را سه بار شامپو کنید در این زمان نیازی به مراجعه مجدد به کلینیک نیست.  تا یک هفته بعد از کاشت مو لازم است روزی دوبار و به آرامی محل کاشت مو را با شامپوی مخصوص بشویید. در صورتی که به دقت از دستوارات متخصص پیروی کنید بعد از اولین دوش نیازی به بانداژ مجدد سر نیست. گرافت ها در محل جدید خود به نحوی کاشته شده اند که بر اثر دوش گرفتن و شست شو جدا نمی شوند و نباید از این بابت نگران باشید البته تا یک هفته بعد ازکاشت مو لازم است بسیار مراقب موهای خود باشید . شامپو کردن و شانه کردن و کوتاه کردن موهایتان به شیوه عادی را می توانید ده روز بعد از کاشت مو دوباره شروع نید چرا که در این زمان گرافت ها کاملا در جای خود ثابت شده اند. بعد از گذشت چهر هفته نیز می توانید در صورت تمایل موهایتان را رنگ کنید.  تا دو هفته پس از کاشت مو نباید سیگار و الکل مصرف کنید و همچنین پوست سر نباید در معرض نور آفتاب قرار گیرد و لازم است از کلاه استفاده کنید و بعد از دو هفته از کرم ضد افتاب با SPF بیشتر از 30 استفاده کنید.  شما می توانید انجام فعالیت های روزمره را بلافاصله بعد از کاشت مو از سر بگیرید اما انجام ورزش آن هم به صورت محدود یک هفته بعد از کاشت مو امکان پذیر است. بسته به نوع روش کاشت مو و زخم سر و جلوگیری از عوارض کاشت مو به توصیه متخصص باید تا چند هفته از انجام ورزش شدید خودداری کنید.

عوارض و خطرات


معمولا عوارض کاشت موی طبیعی بسیار خفیف هستند و بعد از چند هفته کاملا از بین می روند . عوارض کاشت مو ممکن است شامل موارد زیر باشد:
-    خونریزی
-    عفونت
-    ورم کردن پوست سر
-    کبودی دور چشم ها
-    وجود پوسته در محل گرفتن گرافت و کاشت مو
-    بی حسی در محل گرفتن گرافت مو یا کاشت مو
-    خارش سر نیز از عوارض کاشت مو در زنان و مردان است.
-    التهاب یا عفونت فولیکول های مو 
-    ریزش ناگهانی موهای کاشته شده ( به نام ریزش شوکی) که موقتی است و بخشی از عوارض کاشت موی سر  و پروسه کاشت مو است
-    رویش موهای پرز مانند ( موقتی) 

مدت زمان کاشت مو


مدت زمان لازم برای کاشت مو به تکنیک مورد استفاده جراح و وسعت ناحیه طاسی سر بستگی دارد. برای روش FIT برای هر 350 گرفت در خدود 2 ساعت زمان لازم است و برای 700 گرافت حدود 3 تا 4 ساعت و در روش  FUT برای 500 گرافت حدود دو ساعت و برای 1000 گرافت 3.5 ساعت ، برای 2000 گرافت 5تا 6 ساعت و برای 4000 گرافت بین 7 تا 8 ساعت زمان لازم است.

هزینه و قیمت


هزینه کاشت مو به تعداد جلسات کاشت مو و به تعداد گرافت های مورد نیاز برای پیوند و تکنیک کاشت مو بستگی دارد. بعد از جلسه مشاوره با متخصص حداقل تعداد گرافت های مورد نیاز برای ترمیم مو مشخص می شود و هزینه کاشت مو تخمین زده می شود. در هنگام کاشت مو یکی از تکنسین ها در هنگام کاشت تعداد گرافت های کاشته شده را شمارش و ثبت می کند . در اکثر موارد تعداد گرافت های کاشته شده برای پوشش دادن سر بسیار بیشتر از تعدادی است که قبل از کاشت مو تعیین شده ولی شامل قیمت کاشت موی بیشتر نمی شود و این مسئله برای تامین رضایت مراجعه کنندگان کلینیک می باشد. هزینه و قیمت کاشت مو معمولا تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نمی گیرد.

پرسش های متدوال


آیا موهای بلند مشکلی برای کاشت مو ایجاد می کند؟

خیر. بر عکس لازم است موها در هنگام کاشت حداقل دو سانت متر بلند باشند تا محل زخم گرفتن گرافت از پشت سر مخفی بماند. لازم نیست قبل از کاشت مو، موهای خود را کوتاه کنید و موهای بلند مشکلی برای کاشت مو ایجاد نمی کند

 آیا موهای کاشته شده حساس و سست هستند؟

خیر ، موهای کاشته شده بسیارمقاوم هستند و دائما رشد خواهند داشت و خصوصیا قبلی خود را حفظ می کنند . بعد از زمان ریکاوری می توانید مانند قبل موی خود را کوتاه کنید ، شانه کنید ، رنگ کنید و ...

 آیا کاشت مو برای تمامی افرادی که طاسی دارند مناسب است؟

خیر، برخی از الگوهای طاسی وسیع هستند و موهای باقی مانده سر کیفیت خوبی ندارند. کاشت مو در این موارد مناسب نیست هر چند این موارد بسیار نادراند.

آیا خانم ها نیز می توانند کاشت مو انجام دهند؟

بله، خانم ها نیز می توانند مانند آقایان کاشت مو انجام دهند . خانم ها معمولا در ناحیه بالای سر دچار ریزش موی شدید و کم پشتی موها می شوند که با انجام کاشت مو زنان این مشکل حل شده و موها پر پشت می شوند. 

 آیا برای کاشت مو محدودیت سنی وجود دارد؟

تمامی افراد بین سن 20 تا 85 سال می توانند کاشت مو انجام دهند و مهمترین مساله در حین تصمیم گیری سلامت جسمانی فرد است و نه سن او.

در یک جلسه چه تعداد گرافت مو کاشته می شود؟

تعداد گرافت ها بسته و وسعت ناحیه طاسی دارد و در صورت نیاز می توان تا 4000 گرافت را در یک جلسه پیوند دارد و در صورتی که کیفیت و تراکم موهای پشت سر بالا باشد این تعداد می تواند به 6000 گرافت برسد.

 آیا انجام کاشت مو درد دارد؟

خیر، لازم نیست در مورد درد کاشت مو نگران باشید . نه در حین کاشت مو و نه بعد از آن. با استفاده از تکنیک های نوین می توان به صورت موضعی سر را بی حس کرد و بدون ایجاد درد کاشت مو را انجام داد و شما در حین کاشت مو  می توانید با متخصص خود صحبت کنید یا موسیقی گوش دهید و کاملا آسوده هستید.

 آیا شما موهای روی سر و جلوی سر را برای انجام کاشت مو می تراشید؟

خیر، اصلا. قسمت جلوی سر و روی سر هر تعدای که مو داشته باشد، این تعداد بدون تغییر حفظ می شود و گرافت های مو در بین آن ها کاشته می شود و قسمت های طاس سر ترمیم کامل و قسمت های کم پشت ، پر پشت می شوند.

 آیا بلافاصله بعد از کاشت مو می توانم به خانه برگردم؟

بله، در کال اطمینان می توانید بعد از کاشت مو به خانه بازگردید. البته در صورتی که مسیر رانندگی تا خانه طولانی است بهتر است شخص دیگری شما را تا خانه برساند.

چه مدت بعد از کاشت مو می توانم به سر کار بازگردم؟

شما روز بعد از کاشت مو می توانید به کار خود بازگردید و داشتن یک روز مرخصی کافیست.

چه مدت بعد از کاشت مو می توانم به تمرینات ورزشی بازگردم؟

تمرینات سبک را می توانید یک هفته بعد از کاشت مو شروع کنید اما انجام تمرینات خشن و شدید را باید طبق دستور متخصص و بسته به روش کاشت مو بین ده روز تا چند هفته متوقف کنید. شنا کردن در استخر را نیز باید حداقل برای ده روز کنار بگذارید.

چه زمان می توانم دوباره موهایم را شامپو کنم؟

تا یک هفته بعد از کاشت موی سر و انجام عمل  باید طبق دستور متخصص و با شامپوی مخصوص موی خود را بشویید و بعد از آن می توانید به روش عادی سر خود را بشویید.

آیا جای زخم کاشت مو مشخص خواهد بود؟ آیا موهای بالای قسمت بخیه خورده رشد می کند؟

بلافاصله بعد از کاشت مو قسمت بریده شده پوشت سر و بخیه زده شده و همچنین قسمت های پانچ شده با موهای اطراف آن پوشیده می شود و مشخص نخواهد بود. به همین دلیل است که موهای سر هنگام کاشت مو باید دو سانتی متر بلند باشند. بعد از کاشت مو موهای سر در دو طرف قسمت بخیه خورده رشد می کنند.
 
 چه مدت پس از کاشت مو، موهایم رشد می کنند؟

به طور معمول حداقل سه ماه زمان نیاز است تا موها شروع به رشد کردن کنند و بعد آن موها هر ماه یک تا دو سانتی متر رشد خواهند داشت.

 آیا نتایج کاشت مو ماندگار خواهند بود؟

البته، در صورتی که متخصص شما در جدا کردن گرافت ها  و تجزیه آن ها و کاشت آنها دقت و مهارت زیادی به خرج دهد، ماندگاری نتایج قطعی خواهد بود. واضح است که موهای کاشته شده بلافاصله بعد از کاشته شدن رشد نمیکند اما بعد از چند ماه 98 درصد از گرافت های کاشته شده شروع به رشد می کنند.

 آیا ممکن است موهای کاشته شده ریزش داشته باشند؟

خیر، موها از مقاوم ترین موهای سر انتخاب شده و به طور کامل از ریشه کاشته شده اند و بنابراین به طور مادام العمر ماندگار خواهند بود.

چه زمانی می توان برای اصلاح مو اقدام کرد؟

20روز بعد از انجام کاشت مو اصلاح کردن موها مانعی ندارد. کوتاه کردن،شانه کردن و شستن موها مانعی ندارد اما رنگ کردن موها را باید یک ماه به تاخیر انداخت.

 من قبلا کاشت مو انجام داده ام . آیا برای بهتر کردن ظاهر جلوی موهایم می توانم دوباره کاشت مو انجام دهم؟

بله، می توان کاشت مو را برای افرادی انجام داد که سابقا و با تکنیک های اولیه کاشت موی سر انجام داده اند و می خواهند ظاهر خود را بهبود دهند. همچنین برای کسانی که کاشت مو انجام داده اند و نتایج ان غیر طبیعی است می توان شکل خط رویش مو در جلوی سر را تغییر داد.

آیا برای درمان طاسی سر باید چند جلسه کاشت مو انجام داد؟

نه لزوما ، بسته به وسعت طاسی سر ، روند ریش مو ها ، کیفیت موهای پشت سر  و کیفیت و انعطاف ریشه ی موها ممکن است کاشت مو تنها در یک جلسه انجام شود. همچنین تعداد جلسات به مدل مو و نتایج مورد نظر شما نیز بستگی دارد. هر چند می توان در یک جلسه تعداد زیادی گرافت را پیوند داد اما انجام چند جلسه کاشت برای رسیدن به نتایج ایده آل تر مانعی ندارد.

معمولا کاشت ابروی طبیعی روش کارآمدی برای ترمیم دائمی رشد مو در ناحیه ابرو محسوب می‌شود. کاشت ابرو عملی مشابه به کاشت موی سر است، با این تفاوت که کاشت ابروی طبیعی باید توسط متخصصی با مهارت و ذوق هنری بیشتر انجام شود تا نتیجه مطلوبتری به دست آید.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است