کویتیشن: لاغری و رفع چربی بدون جراحی

0cd89cfceab79fda51f3141aa0b04421

کویتیشن یا لاغری با اولتراسوند (عمل اولترازد) یک روش درمانی برای فرم دادن به بدن و لاغری موضعی  است که بدون ایجاد ناراحتی یا نیاز به بی‌حسی و یا هرگونه استراحت بعد از عمل و همچنین بدون باقی گذاشتن اسکار (جای زخم) انجام می‌شود. این روش جایگزین بی‌خطری برای لاغری شکم، روش لیپوساکشن است که با آن شکل بدن بطور مثال کوچک کردن بازو ، تغییر داده می‌شود. کویتیشن پدیده‌ای طبیعی است در آن از امواج اولتراسوندی با فرکانس پایین استفاده می‌شود. امواج اولتراسوند کویتیشن حباب‌هایی را در سلو‌ل‌های چربی و مایع اطراف آن‌ها ایجاد می‌کنند و این حباب‌ها رشد کرده و هنگامی که می‌ترکند نیروی قدرتمندی ایجاد می‌کنند که باعث شکسته شدن غشاء سلول‌های چربی می‌شود. مزایای کویتیشن تنها سلول‌های چربی را شکسته و نابود می‌کند و روی بافت‌های عضلانی، عصبی و عروقی تأثیری ندارد. در نتیجه این فرایند، تعداد سلول‌های چربی فوراً کاهش می‌یابد.

کویتیشن یک فن‌آوری جدید و انقلابی برای برداشتن چربی‌های بدن است که نیازی به عمل جراحی ندارد. این شیوه درمانی باعث ناراحتی نمی‌شود و هیچ نیازی به بی‌حسی، ماندن در بیمارستان یا مرخصی از کار ندارد. کویتیشن جایگزین بی‌خطر و بی‌نظیری برای روش قدیمی لیپوساکشن است. کلینیک زیبایی دکتر طرزی مفتخر است که می‌تواند این روش درمانی بسیار مؤثر و غیر تهاجمی که با کاهش چربی‌های موضعی و سفت کردن پوست باعث بهبود فرم بدن می‌شود را برای مراجعین خود انجام دهد.

کاربرد کویتیشن


انجام لاغری موضعی با کویتیشن باعث حذف چربی ها از اطراف لگن، کوچک کردن ران ، باسن، شکم یا بازوها می شود.

  • فرم دادن به بدن
  • کاهش سلولیت (تجمع چربی)
  • سفت کردن پوست

تفاوت روش متعارف (جراحی) لیپوساکشن و کویتیشن چربی


 کویتیشن لاغری یک پدیده طبیعی است که با استفاده از امواج اولتراسوند با فرکانس پایین انجام می‌شود. میدان اولتراسوند حباب‌هایی در مایع موجود در بافت ایجاد می‌کند که تدریجاً بزرگ می‌شوند و پس از رسیدن به یک اندازه مشخص می‌ترکند. انرژی حاصل از این انفجار به شکل گرما و فشار آزاد می‌شود. از آنجا که غشاء سلول‌های چربی ظرفیت ساختاری کافی برای مقاومت در برابر ارتعاشات حاصله را ندارد، اثر کویتیشن لاغری بدون آنکه تأثیری بر بافت‌های عضلات، عصب‌ها و رگ‌ها داشته باشد، به راحتی غشاء این سلول‌ها را می‌شکند. در نتیجه سلول‌های چربی فوراً از بین می‌روند و یک روش کوچک کردن باسن می باشد .

سوالات متداول


 هنگام مراجعه برای درمان چه فرایندی طی خواهد شد؟

کویتیشن لاغری به هیچ‌گونه آماده‌سازی خاصی برای درمان نیاز ندارد. در این روش ابتدا محیط منطقه مورد درمان اندازه‌گیری می‌شود، سپس اپلیکاتور (ارسال کننده امواج) به صورت دایره‌ای روی آن منطقه حرکت داده می‌شود و در پایان بار دیگر محیط اندازه‌گیری می‌شود.

در طول درمان چه حسی خواهم داشت؟

طبق گفته اکثر مراجعین، این روش بدون درد و راحت است. البته ممکن است صدای به خصوصی که در حین درمان در درون بدنتان پخش می‌شود کمی باعث ناراحتی‌تان شود، اما این صدا هیچ‌گونه ضرری برایتان ندارد و به محض برداشته شدن اپلیکاتور از بین می‌رود. همچنین ممکن است در طول درمان کمی احساس گرمی کنید. اگر احساس سوختن یا داغ شدن کردید، فوراً به فرد معالج اطلاع دهید.

برای چربی‌های آزاد شده چه اتفاقی می‌افتد؟

پس از شکسته شدن سلول‌هایی که در معرض امواج قرار گرفتند، چربی به شکل تری‌گلیسرید به مایع درون شبکه‌ای موجود در بین سلول‌ها وارد می‌شود و در آنجا توسط برخی آنزیم‌ها متابولیزه شده و به گلیسرول و اسیدهای چرب آزاد تبدیل می‌شود. گلیسرول، که یک ماده انحلال‌پذیر در آب است، توسط دستگاه کویتیشن گردش خون جذب شده و بدن از آن به عنوان منبع انرژی استفاده می‌کند، در حالی که اسیدهای چرب آزاد انحلال‌ناپذیر به کبد انتقال یافته و در آنجا همانند اسیدهای چرب غذاها، فرآوری می‌شوند.

آیا این روش عوارض جانبی دارد؟

احتمال بسیاری کمی وجود دارد که درست پس از انجام کویتیشن، عوارض جانبی خفیفی مانند قرمزی و تشنگی بیش از حد و همچنین حالت تهوع بروز کنند، که البته همیشه با نوشیدن آب رفع می‌شوند. مضرات کویتیشن همگی گذرا بوده و ظرف چند ساعت از بین می‌روند. اگر چه تحقیقات بی‌خطر بودن لاغری با کویتیشن را ثابت کرده‌اند، با این حال نباید از این روش برای افراد دچارِ مشکلات عملکرد کبدی، مبتلایان به بیماری‌های حاد، کسانی که از دستگاه‌ ضربان‌ساز قلب  استفاده می‌کنند یا در طول بارداری یا خونزیری شدید استفاده شود.

معمولاً این روش درمانی چه نتایجی به دنبال دارد؟

درمان کویتیشن نتایج فوری و طولانی مدتی دارد. برای اکثر مراجعین، تنها پس از یک جلسه 2 تا 10 سانتی‌متر از محیط منطقه مورد درمان کم می‌شود و پس از هر جلسه محیط این منطقه کمتر می‌شود. میزان نتایج به دست آمده به ساختار بافت، منطقه مورد درمان، سن، متابولیسم، داروهایی که شخص مصرف می‌کند و همچنین تغییرات هورمونی او بستگی دارد. رعایت یک رژیم غذایی مناسب و افزایش فعالیت بدنی هم قطعاً به بهبود و حفظ نتایج به دست آمده کمک می‌کند. هزینه کویتیشن نیز بالا نیست. نتایج عمل آنی و دائمی است و با استفاده از این روش می‌توان چربی‌ها را برای همیشه از بین برد.

آیا می‌توان در یک روز بیش از یک ناحیه را درمان کرد؟

ما توصیه نمی‌کنیم که در یک روز بیش از یک ناحیه از بدن درمان شود. باید بین هر دو جلسه درمان 72 ساعت فاصله باشد تا بدن فرصت داشته باشد چربی و سموم آزاد شده در طول درمان را فرآوری کند.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است